zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej stale zyskują coraz większą popularność. Rozwój nowych technologii, wdrażanie innowacyjnych preparatów i metod leczenia popartych wieloletnim doświadczeniem pracujących w Naszej Klinice lekarzy dają możliwość zastosowania optymalnych, personalizowanych procedur anty-aging dla każdego Pacjenta. Szeroka oferta dostępnych zabiegów z pewnością pozwoli na wybór właściwej opcji terapeutycznej dającej pełne zadowolenie Pacjenta i wykonującego ten zabieg lekarza.

laser nd:yag

Efekty zabiegów laserowych są doceniane w medycynie estetycznej od wielu lat. Duże możliwości oraz nieustanny rozwój dostępnych na rynku laserów sprawiają, że są one chętnie wykorzystywane w wielu gabinetach. Także nasza Klinika posiada w ofercie wiele zabiegów laserowych. Dzięki nim można zwalczać przebarwienia, rozstępy, blizny oraz zamykać naczynka.

Jednym z laserów, jakie posiadamy w naszych gabinetach jest Alma Harmony XL PRO Nd:YAG. Urządzenie pozwala skutecznie zamykać rozszerzone naczynka znajdujące się w okolicach twarzy i kończyn, usuwać punkty rubinowe oraz naczyniaki płaskie.

Zamykanie naczynek – przebieg zabiegu

Działanie lasera Nd:YAG wykorzystuje się do leczenia zarówno powierzchniowych, jak i głębokich zmian naczyniowych występujących na ciele. Z jego pomocą, można skutecznie usunąć naczynia o średnicy do 4 mm. Głowica lasera wyposażona jest w system chłodzenia naskórka, co sprawia, że zabieg jest dla Pacjenta komfortowy i bezpieczny. Dzięki chłodzeniu naświetlanego miejsca znacząco minimalizuje się ryzyko oparzenia.

Czas trwania zabiegu uzależniony jest głównie od ilości naświetlanych miejsc i zamykanych naczyń. Pojedyncza sesja może trwać od kilku do kilkunastu minut. Zwykle, aby osiągnąć zadowalający rezultat, wystarczy wykonać jeden zabieg. W niektórych przypadkach, aby efekt zabiegu był widoczny, konieczne jest wykonanie kilku sesji. Ich ilość zależy od rozległości i głębokości zmian. Zabieg jest niemal bezbolesny. Jedyny dyskomfort, jaki może odczuć Pacjent, ma miejsce w momencie strzału lasera. Uczucie, jakie mu towarzyszy przypomina mrowienie oraz delikatne pieczenie.  

Zalecenia dla Pacjentów po zabiegu laserowym

Zabieg jest niemal bezbolesny i mało inwazyjny, dlatego Pacjent od razu po jego zakończeniu może powrócić do swoich codziennych czynności. Jedyne zalecenia, jakich musi przestrzegać, związane są z fotoprotekcją. Przez okres miesiąca Pacjent powinien unikać wystawiania skóry na działanie promienni słonecznych. Ponadto, bezpośrednio po laseroterapii, przez okres 7-14 dni należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, sauny, gorących kąpieli, spożywania alkoholu oraz pikantnych, gorących potraw. Pacjent nie powinien także przyjmować leków przeciwzapalnych i przeciwkrzepliwych, ponieważ mogą przyczynić się do obniżenia skuteczności wykonanego zabiegu.

Po zabiegu laserem Nd:YAG  usuwającym naczynka, na ciele Pacjenta może pojawić się delikatny rumień i obrzęk. W niektórych przypadkach mogą także wystąpić pęcherzyki lub strupki. Z tego względu, bezpośrednio po laseroterapii na naświetlane miejsce warto stosować kompresy chłodzące. Wszystkie niepożądane zmiany powinny ustąpić po około 7 dniach.

Przeciwskazania

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, zamykanie naczynek laserem Nd:YAG  niesie ze sobą kilka przeciwskazań:

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Świeża opalenizna
 • Łuszczyca, bielactwo, padaczka
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Infekcje skórne w miejscu zabiegu
 • Rozrusznik serca
 • Opryszczka
 • Spożywanie alkoholu niedługo przed zabiegiem
 • Nowotwory złośliwe
 • Leki światłouczulające
 • Peeling medyczny