Młody i świeży wygląd utrzymujący się bez względu na wiek to marzenie wielu kobiet. Niestety upływający czas nie działa na korzyść, a proces starzenia szybko ujawnia niedoskonałości cery. Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają zniwelować negatywne skutki upływu lat i zachować młody wygląd na dłużej. Jednym z popularniejszych metod odmładzania jest karboksyterapia. Zabieg opiera się o działanie dwutlenku węgla. Polega na wstrzyknięciu go pod skórę, co powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. Konsekwencją tego jest lepsze odżywienie komórek i stymulacja procesów naprawczych.
Karboksyterapia jest wszechstronną metodą, której możliwości odkryto już w 1932 roku. Jest wykorzystywana do leczenia różnorodnych dolegliwości. Największymi zaletami karboksyterapii jest wysoki poziom bezpieczeństwa oraz niska inwazyjność. To właśnie te cechy sprawiają, że zabieg ten cieszy się stale rosnącą popularnością wśród osób, które chcą pozbyć się rozstępu i cellulitu, wymodelować sylwetkę oraz usunąć cienie pod oczami i obrzęki. Procesy naprawcze, do jakich dochodzi na skutek działania dwutlenku węgla, odpowiadają za elastyczność i jędrność skóry, a to przekłada się na jej młodszy wygląd.
Przebieg zabiegu
Karboksyterapia polega na aplikacji dwutlenku węgla podskórnie lub śródskórnie przy pomocy mikronakłuć. Ilość CO2, jaka dostaje się do komórek, kontrolowana jest przez medyczne urządzenie C.D.T Evolution. Podczas aplikacji, pacjentowi może towarzyszyć nieprzyjemne uczucie „trzeszczenia” skóry oraz pieczenia. W miejscu przeprowadzania zabiegu uwydatniają się również cienkie kanały, które są całkowicie naturalnym zjawiskiem wywołanym wprowadzeniem powietrza do tkanki skórnej.
Karboksyterapia to zabieg bezpieczny, który nie wywołuje reakcji alergicznych, ani nie powoduje uszkodzeń skóry. W związku z tym, że terapia nie wykorzystuje działa lasera, nie powoduje wrażliwości skóry na promienie słoneczne. To sprawia, że w przeciwieństwie do zabiegów laserowych, karboksyterapia może być wykonywana również latem. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się tymczasowe efekty uboczne w postaci: rumienia, siniaków, bólu, obrzęku oraz stanu zapalnego. Stosując się do zaleceń specjalisty wykonującego zabieg, można zminimalizować ryzyko ich wystąpienia.
Karboksyterapia nie wymaga okresu rekonwalescencji, dlatego niemal od razu można powrócić do codziennych aktywności. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia efektów niepożądanych, warto zrezygnować ze zwiększonej aktywności fizycznej oraz basenu i sauny przez okres dwóch dni.
Wskazania do zabiegu
- Poprawa elastyczności i napięcia skóry
- Redukcja miejscowej tkanki podskórnej
- Redukcja nieregularności (można łączyć z liposukcją)
- Poprawa miejscowego przepływu krwi
- Cienie wokół oczu
- Zwiększenie grubości skóry
- Blizny i rozstępy
- Cellulit
- Trudno gojące się rany
- Poprawa efektów uzyskiwanych przy konturowaniu ciała
- Nadmiar tkanki tłuszczowej
- Wspomaganie leczenia łuszczycy
- Wspomaganie leczenia niewydolności żylnej
- Zaburzenia krążenia obwodowego
Efekty zabiegu
Karboksyterapia pozwala pozbyć się pierwszych oznaków starzenia w postaci np. niedoskonałości. W zależności od miejsca zabiegu można osiągnąć zróżnicowane efekty. W większości przypadków, aby efekty były zadowalające, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. W mniej złożonych problemach rezultat widoczny jest już po jednorazowym zabiegu. Efekty możliwe do uzyskania i ilość zabiegów zależą od indywidualnych predyspozycji pacjenta.
Karboksyterapia cieszy się wśród pacjentów bardzo dobrą opinią. Osoby, które skorzystały z tego zabiegu, doceniają widoczne, utrzymujące się przez długi czas efekty. Bardzo dobre rezultaty zauważalne są przy redukcji cellulitu. Po karboksyterapii widoczność nieestetycznej skórki pomarańczowej zostaje zmniejszona o około 90 %. Zmniejszenie rozstępów sięga 97&, a cieni pod oczami 90%.
Zabieg karboksyterapii jest chętnie wybierany także ze względu na korzystną cenę. Nie płacąc wygórowanych cen, pacjent może spodziewać się widocznych rezultatów. Efekty są trwałe oraz w wielu przypadkach możliwe do uzyskania już po pierwszej wizycie. Terapia jest również bezpieczna i nie powoduje uciążliwych skutków ubocznych.
Jak długo trwa kuracja?
Aby uzyskane efekty były zadowalające i trwałe, należy wykonać odpowiednią ilość zabiegów karboksyterapii. Zależy ona od leczonego obszaru oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta. Zazwyczaj, w poszczególnych przypadkach zalecona ilość zabiegów to:
- Rozstępy – 10 zabiegów (jeden raz w tygodniu)
- Zimne ręce i stopy, opuchlizna – 10 zabiegów (raz na dwa tygodnie)
- Cellulit – 8 zabiegów (po jednym w tygodniu)
- Redukcja cieni pod oczami, zmarszczek, rewitalizacja – 6 zabiegów (jeden co 10 dni)
- Egzema – 10 zabiegów (jeden co dwa tygodnie)
- Tkanka tłuszczowa – 12 zabiegów (1-2 zabiegi tygodniowo)
- Przykurcze, bóle reumatyczne, stawów – 10 zabiegów (jeden co dwa tygodnie)