Technologie

Zabiegi medycyny estetycznej stale zyskują coraz większą popularność. Rozwój nowych technologii, wdrażanie innowacyjnych preparatów i metod leczenia popartych wieloletnim doświadczeniem pracujących w Naszej Klinice lekarzy dają możliwość zastosowania optymalnych, personalizowanych procedur anty-aging dla każdego Pacjenta. Szeroka oferta dostępnych zabiegów z pewnością pozwoli na wybór właściwej opcji terapeutycznej dającej pełne zadowolenie Pacjenta i wykonującego ten zabieg lekarza.

dermapen

Dermapen to doskonała alternatywa dla zabiegów mezoterapii igłowej oraz tych z użyciem rollerów. W pełni zautomatyzowana technika nakłuwania skóry jest znacznie bardziej skuteczna od starszych metod. Działanie jest znacznie bardziej efektywne, a rezultaty utrzymują się dłużej. Dermapen stymuluje naturalne procesy regeneracji zachodzące w skórze. Kontrolowana precyzja urządzenia umożliwia wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania.

System pulsujących igieł ułatwia dostarczanie czynnych substancji do naskórka oraz skóry właściwej zapewniając tym samym stymulację fibroblastów. Dzięki powstającym mikrourazom, skóra pobudzana jest do produkcji nowych włókien kolagenowych. Ponadto, dzięki wprowadzeniu substancji odżywczych do głębszych partii skóry, skóra jest znacznie lepiej nawilżona i tym samym zdrowsza. 

O skuteczności i możliwościach urządzenia Dermapen  może świadczyć nagroda przyznana za pierwsze miejsce w kategotii Best Medical Device na targach Aestetic Show w USA. Wyjątkowo dobre efekty odżywienia i nawilżenia można uzyskać łącząc zabieg Dermapen z osoczem bogatopłytkowym. 

Zasada działania 

Elektryczne urządzenie medyczne Dermapen wykorzystuje 12 cienkich mikroigieł, które w sposób automatyczny nakłuwają skórę. Igły wykonane są z molibdenu – materiału najwyższej klasy, z którego zwykle wykonuje się precyzyjny sprzęt chirurgiczny. Jednorazowa głowica urządzenia zawierająca mikroigły potrafi wykonać 20 nakłuć w ciągu sekundy. Głębokość wnikania igieł poddawana jest regulacji i wynosi od 0,25 mm do 2,5 mm.

Zabieg z wykorzystaniem Dermapen pobudza skórę do odbudowy w trzech etapach. Pierwszy z nich obejmuje nakłucie skóry, czego efektem są mikrouszkodzenia. Powodują one znaczny wzrost szybkości procesów związanych z wytwarzaniem nowych włókien kolagenowych. Etap drugi obejmuje powstawanie elastyny, protegoklikanów oraz pozostałych rodzajów kolagenu. Końcowa faza to procesy, których efektem jest poprawa gęstości skóry oraz jej ujędrnienie.

Zastosowanie

Urządzenie Dermapen ma wiele możliwości i dzięki temu może być stosowany jako metoda korekty wielu przypadłości. Możliwe zastosowania:

Poprawa jakości skóry

Technika mikronakłuwania frakcyjnego pobudza skórę do produkcji kolagenu i uruchomienia procesów naprawczych. Dzięki temu skóra zyskuje elastyczność, większe napięcie, ukrwienie oraz jest bardziej odżywiona. Proces naprawczy pomaga również zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek.

Ujednolicenie kolorytu skóry

Zdolność do regulacji procesów melanogenezy pozwala uzyskać efekt ujednoliconego koloru oraz struktury skóry.

Leczenie blizn

Stymulacja skóry do uruchomienia procesów naprawczych pozwala uzyskać znaczną poprawę wyglądu skóry przy bliznach potrądzikowych, pooperacyjnych oraz pooparzeniowych. Dzięki stymulacji procesów regeneracji możliwe jest przebudowanie struktury skóry od wewnątrz, co powoduje odbudowę miejsca powstania blizny i zmniejszenie jej widoczności.

Leczenie rozstępów

Podobnie jak w przypadku leczenia blizn, mikronakłuwanie frakcyjne działa na rozstępy pobudzając skórę do regeneracji. Skutkuje to zmniejszeniem widoczności rozstępów i znaczącej poprawy jakości w ich otoczeniu.

Głębokie przenikanie substancji aktywnych

Dzięki mikronakłuwaniu frakcyjnym skóry, substancje czynne wprowadzane są w głąb skóry, co znacząco zwiększa skuteczność zabiegu. Aby go uzyskać, w zabiegu stosuje się osocze bogatopłytkowe  koktajle mezoterapeutyczne, preparaty na bazie kwasu hialuronowego, aminokwasów oraz krzemionki – w zależności od leczonego obszaru skóry oraz wskazania do zabiegu.

Przebieg zabiegu

Pierwszym krokiem jest nałożenie na oczyszczoną skórę maści znieczulającej oraz specjalnego preparatu dezynfekującego. W kolejnym etapie skóra zostaje poddana działaniu mikroigieł. Wprowadzają one w głąb skóry substancje odżywcze i stymulują do odnowy biologicznej. 

Mikronakłuowanie odbywa się na głębokościach od 0,5 mm do 2,5 mm, a głębokość aplikacji można zmieniać w trakcie zabiegu. Urządzenie daje możliwość dobrania parametrów wkłuć, które zależą od okolicy, wskazania oraz grubości skóry. W trakcie aplikacji widoczne jest równomierne zaczerwienienie naskórka oraz może wystąpić punktowe krwawienie. Zabieg trwa około 45 minut i jest bezbolesny.

Pomimo głębokich nakłuć (do 2,5 mm), nie dochodzi do powstawania siniaków oraz krwiaków. Bezpośrednio po zabiegu, Pacjent może doświadczać uczucia gorąca oraz czuć lekkie pieczenie. Aby przyspieszyć gojenie skóry, złagodzić zaczerwienienie oraz obrzęk stosuje się specjalne maski. Po 3-4 dniach może nastąpić delikatne złuszczenie. Ostateczne efekty zabiegu są widoczne po 5-7 dniach.

Aby osiągnąć zadowalające rezultaty, lekarz dobiera indywidualny program terapii z wykorzystaniem Dermapen. Zwykle zaleca się serię 4-6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych. Ostateczna ilość zabiegów zależy od rodzaju skóry oraz problemów, z jakimi zgłosił się Pacjent. Ważna jest również głębokość frakcyjnego mikronakłuwania.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest równomiernie zaczerwieniona. Aby złagodzić skutki uboczne terapii, lekarz stosuje krem łagodzący rumień oraz obrzęk. Po około 8 godzinach od zakończenia zabiegu skórę można umyć przy użyciu delikatnego środka myjącego. Może być to płyn micelarny lub produkt do mycia dedykowany skórze wrażliwej. Przez 3-4 dni po zabiegu należy stosować delikatne kosmetyki do pielęgnacji skóry oraz stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

Efekty

Zabiegi z wykorzystaniem urządzenia Dermapen skutkują uzyskaniem wielu pozytywnych efektów, które widoczne są już kilka dni po zabiegu. Na skutek mikronakłuwania skóra jest znacznie bardziej jędrna i elastyczna, a dostarczanie składników odżywczych wpływa na jej kondycję i zdrowy wygląd. Skóra znacznie lepiej wchłania kosmetyki pielęgnujące, przez co efekt zdrowej, nawilżonej cery można utrzymać przez dłuższy okres czasu. Zauważalne efekty zabiegu z wykorzystaniem Dermapen to m.in.:

 • Naturalna stymulacja produkcji kolagenu dająca efekt pogrubienia skóry
 • Widoczne spłycenie zmarszczek
 • Zmniejszenie widoczności porów
 • Redukcja blizn potrądzikowych, pooparzeniowych, pooperacyjnych
 • Redukcja widoczności rozstępów
 • Ujednolicenie kolorytu skóry


Przeciwskazania

Zabiegi z wykorzystaniem Dermapen, podobnie jak inne zabiegi medycyny estetycznej nie mogą być stosowane przez wszystkich. Do głównych przeciwwskazań należą:

 • Stany zapalne skóry
 • Aktywna opryszczka
 • Nowotwór
 • Trądzik różowaty lub ropowiczy
 • Zaawansowana i nieleczona cukrzyca
 • Regularne przyjmowanie leków na obniżających krzepliwość krwi
 • Ciąża oraz okres karmienia piersią