Technologie

Zabiegi medycyny estetycznej stale zyskują coraz większą popularność. Rozwój nowych technologii, wdrażanie innowacyjnych preparatów i metod leczenia popartych wieloletnim doświadczeniem pracujących w Naszej Klinice lekarzy dają możliwość zastosowania optymalnych, personalizowanych procedur anty-aging dla każdego Pacjenta. Szeroka oferta dostępnych zabiegów z pewnością pozwoli na wybór właściwej opcji terapeutycznej dającej pełne zadowolenie Pacjenta i wykonującego ten zabieg lekarza.

depilacja laserowa

Depilacja laserowa to zabieg cieszący się niesłabnącą popularnością. Nie da się zaprzeczyć, że klasyczne metody usuwania niechcianego owłosienia z ciała, jak chociażby depilacja woskiem, są mało skuteczne i trzeba je regularnie powtarzać. Jest to uciążliwe szczególnie w lato, gdy odsłonięte są większe partie ciała, chociażby na plaży, kiedy noszone jest bikini głębokie, a odrastające włosy wyglądają nieestetycznie. Nie da się zaprzeczyć, że wiele osób szuka rozwiązania pozwalającego na trwałe usuwanie owłosienia. Choć zabiegów depilacji jest bardzo dużo, tak jedynie laserowe usuwanie owłosienia jest trwałe. W naszej klinice zabieg przeprowadzamy przy wykorzystaniu innowacyjnego urządzenia – laseru Soprano Ice Platinum, a zastosowana nowoczesna technologia umożliwia wykonanie depilacji w sposób bezpieczny i bezbolesny.

Na czym polega depilacja laserem?

Istotą zabiegu depilacji laserowej jest trwałe uszkodzenie struktur włosa odpowiedzialnych za jego wzrost. Jedynie włosy będące w fazie anagenu mogą ulec pod wpływem promieniowania laserowego nieodwracalnemu zniszczeniu. Czas trwania anagenu jest zależny od obszaru skóry, wieku, płci, a także funkcji hormonalnej. Na głowie znajduje się przeciętnie 85-90% włosów w fazie anagenu, a w obrębie wzgórka łonowego jedynie 20-30%. Włosy, które już nie rosną i mieszki włosowe w fazie telogenu (uśpienia) nie ulegają depilacji. Ilość zabiegów niezbędnych do osiągnięcia zadowalającego efektu uzależniona jest od obszaru poddanego zabiegowi oraz od rodzaju włosa. Odstępy między zabiegami usuwania włosów wynoszą średnio 6-8 tygodni.

Czy depilacja może być trwała?

Zabiegi depilacji cieszą się dużą popularnością. Przede wszystkim dlatego, że domowe sposoby usuwania owłosienia są mało skuteczne, bolesne oraz trzeba je często powtarzać. Podliczając łączny koszt miesięczny okazuje się, że w rzeczywistości depilacja to spory wydatek. Laserowe usuwanie zbędnego owłosienia to sposób na trwałą depilację. Należy również zauważyć, że jest to w pełni bezpieczna metoda. Laser Soprano Ice Platinum umożliwia usunięcie włosów z wybranych partii ciała – także twarzy. W tym miejscu należy jednak zauważyć, że aby depilacja przyniosła trwałe efekty konieczne jest wykonanie serii zabiegów (6 do 8 zabiegów) . Wynika to z faktu, że wiązka lasera działa wyłącznie na włosy w fazie anagenu. Natomiast włosy w trakcie telogenu są uśpione, co oznacza, że nie działa na nie promieniowe.

Przebieg zabiegu depilacji laserowej

Laser Soprano Ice Platinum to technologia trzech rodzajów i długości wiązek laserowych w jednej głowicy : Aleksandryt – 775 nm, Dioda – 810 nm oraz Nd:Yag – 1064 nm. Jest to nowoczesne oraz innowacyjne urządzenie, dzięki któremu depilacja laserowa jest wyjątkowo skuteczna oraz bezbolesna. Nie da się zaprzeczyć, że wiele osób nadal obawia się depilacji laserem w obawie przed bolesnością zabiegu. Natomiast laser Soprano Ice Platinum dociera bezboleśnie na różne głębokości tkanek, niszcząc struktury anatomiczne w obrębie mieszka włosowego oraz zapobiega ich ponownemu wzrostowi. Usuwa zarówno włosy ciemne, jak i na jasne. Nie ulegają usunięciu włosy siwe ze względu na brak melaniny.

 

Co ważne zabieg depilacji jest wyjątkowo komfortowy dzięki zastosowaniu:
 • TECHNOLOGII SHR™, która skutecznie niszczy mieszki włosowe bez uszkadzania otaczającej tkanki,
 • SYSTEMU ICE™ – aktywnego chłodzenia kontaktowego, który minimalizuje odczuwalność zabiegu.

 

Depilacja laserowa zasadniczo nie powoduje wystąpienia skutków ubocznych. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się rumień i obrzęk mieszków włosowych, który najczęściej ustępuje po kilku godzinach. Nie wymagana jest rekonwalescencja. Pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć.

Jaki jest czas trwania zabiegu? Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości obszaru, na jakim wykonywana jest depilacja. W przypadku niewielkich obszarów, np. usunięcia wąsika, zabieg będzie trwał około 15 minut. Przy większych obszarach zabieg może trwać nawet 60 minut.

Podczas wykonania zabiegu może być stosowana technika In-Motion lub technika stemplowa. Pierwsza z nich przeznaczona jest do wykonania depilacji większych obszarów, jak na przykład ud, łydek. Natomiast technika stemplowa wykorzystywana jest przy mniejszych obszarach poddawanych zabiegowi, takich jak pachy.

Dla kogo przeznaczona jest depilacja?

Depilacja laserowa wykonywana jest zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Polecamy ją osobom, które pragną trwale pozbyć się zbędnego owłosienia.

Jakie miejsca mogą być poddane depilacji? Laserem Soprano Ice Platinum można wydepilować nogi, plecy, brzuch, ramiona, okolice intymne, ręce, pachy, a także twarz.

Przygotowanie do zabiegu

Nie należy usuwać włosów woskiem, pęsetą oraz depilatorem mechanicznym przez 1,5-2 miesięcy (tułów, kończyny), 1 miesiąc (twarz). Włosy można jedynie golić maszynką oraz stosować kremy depilujące. W dniu zabiegu włosy powinny być zgolone. Przed wykonaniem zabiegu specjalista przygotowuje pacjenta do depilacji. Przede wszystkim oczyszczane jest miejsce poddawane działaniu lasera, głównie z kosmetyków oraz perfum. Specjalista może także rozrysować na obszarze poddawanym zabiegowi pomocniczą siateczkę. Oczy pacjenta chronione są poprzez założenie specjalnych okularów. Ostatnim elementem przygotowania pacjenta jest zaaplikowanie specjalnego żelu, pełniącego funkcję ochronną.

Po przygotowaniu pacjenta specjalista dobiera odpowiednie parametry urządzenia, w zależności od gęstości, koloru oraz grubości włosów. Pod uwagę brany jest również fototyp skóry pacjenta.

 

Na czym polega próba laserowa?

Depilacja laserowa to nieinwazyjny zabieg, który jest bezpieczny, jednak wymaga zachowania pewnych środków ostrożności oraz przygotowania. Przed wykonaniem zabiegu specjalista przeprowadzi konsultację z pacjentem, w trakcie której ustali, czy nie występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Wskaże również na czym polega zabieg, jak długo będzie trwał, jakie efekty zostaną uzyskane. Bardzo ważne jest także przeprowadzenie próby laserowej. Ma ona na celu sprawdzenie reakcji skóry na działanie urządzenia. Jest to również ważny moment z punktu widzenia pacjenta, który będzie mógł przekonać się o bezbolesności zabiegu.

Odczucia bólowe w trakcie zabiegu

Jednym z powodów wątpliwości przed wykonaniem zabiegu depilacji laserowej są odczucia bólowe. Laser Soprano Ice Platinum jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń dostępnych na rynku. Na marginesie należy dodać, że o braku bolesności zabiegu decyduje SYSTEM ICE™ – innowacyjna technologia chłodzenia kontaktowego. Pacjenci oceniają zabieg depilacji jako komfortowy.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

Na przeprowadzenie depilacji laserowej najczęściej decydują się osoby, które pragną codziennie cieszyć się gładką skórą. Zasadnicze znaczenie mają w tym przypadku względy estetyczne. Równie często zgłaszają się do nas osoby z hirsutyzmem (problemem nadmiernego owłosienia). W tym miejscu warto dodać, że depilacja laserowa to sposób na pozbycie się problemu wrastających włosków. Zabieg jest zalecany także osobom, u których występują podrażnienia, a także odczyny zapalne po stosowaniu innych metod depilacji.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu

Depilacja laserowa jest bezpieczna i nie należy obawiać się wystąpienia działań niepożądanych. Trzeba jednak mieć na względzie, że wyróżnić można kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • świeża opalenizna,
 • przyjmowanie leków światłouczulających (retinoidy, niektóre antybiotyki),
 • przyjmowanie ziół dziurawca, nagietka,
 • kremy z retinolem i kwasami owocowymi,
 • peeling medyczny w niedługim czasie od zabiegu,
 • opryszczka,
 • stany zapalne i infekcja skóry,
 • łuszczyca, bielactwo,
 • choroba nowotworowa,
 • padaczka,
 • skłonność do tworzenia bliznowców.

W naszej klinice J&J Art Derma Clinic Rzeszów wykonujemy zabiegi przy użyciu najwyższej jakości nowoczesnego sprzętu, co umożliwia nam przeprowadzanie zabiegów w sposób komfortowy oraz osiąganie zadowalających efektów. Depilacja laserowa to metoda trwałego usuwania zbędnego owłosienia.