Endermologia to bezinwazyjny, mechaniczny masaż podciśnieniowy, który stymuluje skórę, reaktywując metabolizm komórek. Pozwala uwolnić tłuszcz i zredukować zwiotczenie skóry jednocześnie zapewniając równowagę biologiczną organizmu. Masaż poprzez uaktywnienie metabolizmu tkanki tłuszczowej stymuluje wytwarzanie włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra jest bardziej jędrna, napięta i elastyczna. Zabieg endermologii może być stosowany zarówno na ciele, jak i na twarzy. Wspomaga odchudzanie, likwidację cellulitu, poprawę konturu twarzy oraz modelowanie sylwetki.
Endermologie® LPG
Wieloletnie badania pozwoliły francuskiej firmie LPG na stworzenie innowacyjnego patentu enermologie® Alliance. Rewolucyjna technologia powstała na skutek połączenia trzech aspektów, które są najbardziej istotne w osiągnięciu najlepszych efektów zabiegowych: wygładzenie cellulitu, redukcję tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry. Jednocześnie, technologia umożliwia skrócenie czasu zabiegu do 30 minut oraz zmniejszenie ilości powtórzeń zabiegu.
Przebieg zabiegu
Zabieg odbywa się przy pomocy specjalistycznego aparatu do endermologii z głowicą dostosowaną pod względem wielkości do okolicy ciała poddawanej zabiegowi. Im powierzchnia ciała jest większa, tym do urządzenia dobiera się większy masażer. Głowica sterowana jest komputerowo. Składa się z dwóch ruchomych rolek oraz komory ssącej. Pod wpływem ciśnienia głowica wciąga fałd skóry pomiędzy rolki i dzięki ich ruchowi, wałkuje zarówno głębokie, jak i powierzchniowe tkanki skóry.
SENSOR IDENTYFIKACJI SKÓRY (ASI)
Nowa technologia Alliance została wyposażona w specjalistyczny Sensor Identyfikacji Skóry Alliace (ASI), który umożliwia precyzyjne dostosowanie parametrów do jakości tkanki. Dzięki uwzględnieniu indywidualnych cech skóry takich jak delikatność, włóknistość, brak elastyczności, zabieg jest bardzo bezpieczny i dostosowany do różnorodnych problemów terapeutycznych.
Efekty zabiegu
Efekty endermologii można zauważyć już po pierwszym zabiegu, jednak aby osiągnąć zadowalające, trwałe rezultaty, zaleca się wykonanie serii 10-12 zabiegów dwa razy w tygodniu. Pacjentki, które chcą wykonywać zabieg regularnie, powinny wykonywać zabiegi raz w tygodniu. Sesje wpływają na pracę układu limfatycznego, proces usuwania toksyn z organizmu oraz przemianę materii.
Stosując zabieg endermologii, można liczyć na następujące efekty:
- Efekt odchudzenia – modelowanie sylwetki, redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu na skutek endermologii brzucha, pośladków i ud
- Efekt odmłodzenia – stymulacja komórek do produkcji kolagenu, który w efekcie ujędrnia i poprawia elastyczność skóry twarzy, dekoltu, szyi oraz ramion. Wygładzenie zmarszczek, spłycenie rozstępów i blizn.
- Efekt terapeutyczny – łagodzenie bóli mięśniowych i obrzęków
- Efekt oczyszczenia – pobudzenie krążenia krwi oraz limfy, poprawa detoksykacji organizmu oraz przemiany materii
Poza widocznymi efektami w organizmie pacjenta, po endermologii można liczyć również na rezultaty związane z dobrym samopoczuciem. Zabieg wyzwala endorfiny, które wpływają na zmniejszenie uczucia zmęczenia i przygnębienia. Pacjentowi po zabiegu towarzyszy uczucie szczęścia i wyzwolenia.
Wskazania do zabiegu
Na najlepsze efekty endermologii mogą liczyć osoby, które zdecydują się na zastosowanie tego zabiegu w celu likwidacji cellulitu i wymodelowania sylwetki. Pobudzając metabolizm, dochodzi do szybszej eliminacji toksyn i tłuszczu z organizmu. Zabieg endermologii poleca się również osobom, które chcą poprawić elastyczność skóry oraz kontury twarzy. Wykorzystuje się ją również w sesjach terapeutycznych jako metodę leczenia bólów kręgosłupa, mięśniowych oraz obrzęków.
Przeciwskazania
Zabieg endermologii, podobnie jak inne terapie medycyny estetycznej, jest związany z kilkoma przeciwskazaniami. Z racji tego, że oddziałuje na głębokie warstwy skóry, nie wszyscy mogą z niego korzystać. Grupa pacjentów, która nie kwalifikuje się do endermologii to osoby z dużą ilością tłuszczaków, zapaleniem żył, przepukliną brzuszną oraz aktywną chorobą nowotworową. Przeciwskazaniem do zabiegu jest także przyjmowanie leków rozrzedzających krew. Endermologia niewskazana jest pacjentkom w ciąży oraz karmiących piersią.
Skutki uboczne
Zabieg endermologii jest całkowicie bezpieczny, jednak w związku z tym, że masaż intensywnie oddziałuje na skórę, mogą wystąpić skutki uboczne. Do takich należy dyskomfort bólowy w okolicach, gdzie wykonywany był zabieg. Jest to tymczasowe i ustępuje niedługo po zabiegu. U osób z wysoką wrażliwością mogą wystąpić siniaki.