Technologie

Zabiegi medycyny estetycznej stale zyskują coraz większą popularność. Rozwój nowych technologii, wdrażanie innowacyjnych preparatów i metod leczenia popartych wieloletnim doświadczeniem pracujących w Naszej Klinice lekarzy dają możliwość zastosowania optymalnych, personalizowanych procedur anty-aging dla każdego Pacjenta. Szeroka oferta dostępnych zabiegów z pewnością pozwoli na wybór właściwej opcji terapeutycznej dającej pełne zadowolenie Pacjenta i wykonującego ten zabieg lekarza.

TERMOLIFTING ZAFFIRO®

Zaffiro® – szafirowa energia w walce z czasem…

Czym jest termolifting Zaffiro®?
 

Lifting termiczny Zaffiro (thermolifting) jest określany jako przełomowy w nieinwazyjnym odmładzaniu skóry. Jego działanie bazuje na technologii promieniowania podczerwonego IR o długości fali 750-1800 nm. Jest idealny dla osób pragnących przywrócić elastyczność skóry, zniwelować zmarszczki bez ingerencji chirurgicznej. Zabieg zagęszcza skórę pacjentów bezboleśnie i na długi okres dzięki stymulacji włókien kolagenu.

Odwraca on naturalne procesy starzenia się skóry i utraty kolagenu.

Efekty Zaffiro
  • likwiduje wszelkie obwisłości na twarzy, szyi i ciele
  • likwiduje bruzdy wargowo-nosowe, wygładza zmarszczki
  • poprawia owal twarzy i podnosi opadające policzki
  • poprawia elastyczność i napięcie skóry
  • doskonale obkurcza skórę na brzuchu u kobiet po porodzie
  • likwiduje obwisłość skóry na wewnętrznej stronie ramion, ud oraz modeluje obszar nad kolanami
  • poprawia skórę dekoltu i wygląd piersi

Z reguły koncentrujemy się na młodym wyglądzie twarzy, szyi i dekoltu. A przecież są inne partie ciała, które z wiekiem czy wskutek ciąży lub szybkiej utraty wagi, również potrzebują wsparcia w postaci poprawy napięcia skóry. Odpowiedzią na to jest właśnie  Zaffiro które skutecznie działa na wszystkie partie ciała, gdzie skóra potrzebuje ujędrnienia.

Dla kogo rekomendowane jest Zaffiro®?

Termolifting Zaffiro® został stworzony z myślą o wszystkich osobach, które myślą o poprawieniu kondycji skóry ciała i twarzy, niezależnie od wieku. Profilaktycznie – aby zapobiec procesowi starzenia się skóry – można go stosować już między 25 a 35 rokiem życia, ale wtedy z reguły nie wykonuje się więcej niż jednego zabiegu. Osobom, które ukończyły 35. rok życia, zalecana jest już seria zabiegów. Ponadto z zabiegów Zaffiro® korzystają kobiety po ciąży. Termolifting można wykonywać na skórze opalonej czy skórze z problemami naczyniowymi.

Jaka jest zasada działania ZAFFIRO®?

Zasada działania termoliftingu Zaffiro® opiera się na działaniu promieniowania podczerwonego IR o długości fali (750-1800 nm). Głowica urządzenia, które emituje promieniowanie, wykonana jest ze szlachetnego szkła szafirowego. Promieniowanie pozwala na rozgrzanie nawet głębokich warstw skóry do temperatury 65°C, a jednocześnie urządzenie zapewnia ochronne chłodzenie powierzchniowych warstw naskórka przed emisją IR, jak i po niej.

Pogrzanie dolnych warstw skóry, które jej najważniejszą częścią zabiegu, ma na celu podrażnienie włókien kolagenowych. Obkurczają się one, a skóra wraca do swojego pierwotnego stanu. Staje się bardziej napięta i elastyczna, a dzięki temu sprawia wrażenie młodszej. Zanikają też zmarszczki lub stają się mniej widoczne, a efekty te można zaobserwować już w trakcie zabiegu (I ETAP). Rezultatem termoliftingu, tym razem długofalowym, jest również pobudzenie fibroblastów, które zaczynają produkować nowe włókna kolagenowe. Ilość białka wzrasta nawet o 30%, co korzystnie wpływa na lifting skóry. Neokolagenogeneza, czyli proces tworzenia nowego kolagenu, postępuje stopniowo. Pełne rezultaty zabiegu można zobaczyć po 3–6 miesiącach (II ETAP).

Jak wygląda przebieg zabiegu?

Zabieg termoliftingu Zaffiro® składa się z kilku etapów. Na początku na te obszary ciała, które obejmuje zabieg, nakładany jest żel chłodzący. Będzie on chronił naskórek przed przegrzaniem i działaniem podczerwieni. Pomaga on także w prawidłowym prowadzeniu głowicy. Właściwa część zabiegu rozpoczyna się od schłodzenia skóry, która następnie podawana jest działaniu promieniowania IR. W trakcie trwania termoliftingu kolagen zostaje podgrzany, a wierzchnia warstwa skóry ponownie schłodzona.

Każdy impuls Zaffiro® składa się z 3 faz:

•    I FAZA – schłodzenie skóry, które zapewnia ochronę naskórka przed poparzeniem i przygotowuje skórę do promieniowania IR,

•    II FAZA – podgrzanie kolagenu zawartego w skórze właściwej,

•    III FAZA – ponowne schłodzenie obszaru zabiegowego zgodnie z zasadą zimno-ciepło-zimno.

Jak długo trwa zabieg Zaffiro®?

Termolifting zajmuje od 40 do 90 minut i jest uzależniony  od tego, jaki obszar ciała obejmuje terapia.

Termolifting Zaffiro® to zabieg bezpieczny, potwierdzony badaniami klinicznymi oraz certyfikatem CE.

Jak wygląda schemat terapii Zaffiro®?

Ilość zabiegów niezbędnych do osiągnięcia efektu zależy stanu skóry i jej jakości. Terapię rozpoczyna konsultacja ze specjalistą w celu oceny kondycji skóry i poznania wymagań pacjenta. Najczęściej terapia obejmuje od 4 do 6 zabiegów na twarz, szyję oraz do 8 na brzuch, ramiona, uda. U pacjentów z małym zaawansowaniem procesu starzenia może wystarczyć nawet 1 zabieg.

Jak postępować po zabiegu?

Po wykonaniu termoliftingu skóra może być zaróżowiana i rozgrzana, tak samo jak to zdarza się w przypadku delikatnego opalenia na słońcu. Nie ma jednak listy zaleceń czy przeciwwskazań, do których należy stosować się po wykonaniu zabiegu, od razu można powrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków.