zabiegi dermatologiczne

Nasza Klinika oferuje Pacjentom dostęp do nowoczesnych metod leczenia schorzeń dermatologicznych. Specjaliści przyjmujący w klinice leczą klasyczne choroby takie jak wyprysk kontaktowy, trądzik, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry. Ponadto, zajmujemy się immunoterapią swoistą (odczulanie na pyłki zbóż, traw oraz roztocza), dermatoskopią (badanie znamion barwnikowych), dermatochirurgią (usuwanie zmian skórnych – laserowe oraz chirurgiczne), oraz laserochirurgią

wizyty lekarskie

Wizyty lekarskie

Skóra człowieka jest bardzo złożonym narządem, a niepojące zmiany, jakie się na niej pojawiają, mogą być oznaką wystąpienia zaburzeń zdrowotnych. To właśnie z tego względu tak istotna jest właściwa pielęgnacja oraz dbałość o jej zdrowie. W przypadku zidentyfikowania jakichkolwiek nieprawidłowości wizyta u lekarza specjalisty powinna być niezwłoczna.

Konsultacje dermatologiczne

Nasza klinika oferuje możliwość skorzystania z konsultacji dermatologicznych z najlepszymi, doświadczonymi specjalistami z dziedziny dermatologii oraz wenerologii. Problemy skórne są jednymi z powszechniejszych przypadłości osób w każdym wieku. Do szczególnie uciążliwych można zaliczyć trądzik oraz łuszczycę.

Nasza klinika oraz specjaliści w niej pracujący skupiają się na dokładnej analizie przypadku i zastosowaniu możliwie najbardziej skutecznych metod leczenia. Połączenie terapii antybiotykowej z działaniem zabiegów laserowych pozwala uporać się z wieloma, nawet najbardziej wymagającymi przypadkami chorób skórnych.

W czasie wizyty lekarskiej z pacjentem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, mający na celu zidentyfikowanie problemu. Lekarz specjalista bada skórę pacjenta i ocenia jej kondycję oraz zmiany, jakie na niej występują. Jest to pierwszy etap diagnostyki. Kolejnym etapem jest badanie dermatologiczne skóry. Po określeniu diagnozy, dermatolog przedstawia pacjentowi odpowiednie zalecenia oraz proponuje terapię leczenia przypadłości. Zwykle w trakcie jej trwania, pacjent pozostaje pod stałą kontrolą lekarza prowadzącego.

Kompleksowe leczenie trądziku

Trądzik to choroba, która dotyka nie tylko osób w młodym wieku. Coraz częściej zdarza się, że z tym problemem zmagają się również osoby dorosłe. Leczenie trądziku należy do wymagających, szczególnie w trudnych przypadkach. Znalezienie przyczyny choroby nie jest łatwe, co dodatkowo komplikuje skuteczne leczenie.

Podstawą w leczeniu trudnych przypadków trądziku jest terapia farmakologiczna z wykorzystaniem izotretynoiny. Powoduje ona złuszczenie naskórka oraz pozwala hamować pracę gruczołów łojowych. Działa przeciwbakteryjnie oraz przeciwzapalnie. Jest to jak dotąd najlepszy znany lek na walkę z problemem trądziku, którego regularne stosowanie daje szansę na trwałe wyleczenie choroby. Bezpośrednim wskazaniem terapii izotretynoiną są dwie nieskuteczne kuracje antybiotykiem.

W naszej klinice łączymy terapię farmakologiczną z usuwaniem powstałych blizn potrądzikowych. Przy pomocy lasera frakcyjnego możliwe jest niemal całkowite pozbycie się blizn oraz przebarwień. Dzięki kompleksowemu leczeniu pacjent może liczyć nie tylko na wyleczenie choroby, ale również zniwelowanie jej skutków. Usunięte z twarzy blizny i przebarwienia pozwalają zachować zdrowy wygląd cery i zapomnieć o problemie trądziku.

Leczenie łuszczycy

Łuszczyca pospolita to jedna z najczęstszych odmian tej choroby. Szacuje się, że stanowi od 80 do 90 procent wszystkich przypadków, zdiagnozowania łuszczycy. Choroba objawia się srebrnymi wykwitami pojawiającymi się na skórze. Komórki naskórka złuszczają się w nieprawidłowym, zbyt szybkim tempie, przez co na wierzchniej warstwie skóry tworzą się srebrzyste łuski. Zmiany chorobowe często obejmują duży obszar, a skóra pod łuskami jest mocno zaczerwieniona i podrażniona, co powoduje stan zapalny. Leczenie łuszczycy polega na miejscowym stosowaniu preparatów złuszczających. W przypadku pojawienia się stanów zapalnych, pacjent leczony jest przy użyciu antybiotyków.

Inną, bardzo uciążliwą odmianą tej choroby jest łuszczyca stawowa. W tym przypadku oprócz zmian skórnych pojawiają się również stany zapalne w stawach i przylegających strukturach. Łuszczyca stawowa jest bardzo niebezpieczna, ponieważ objawy nie są jednoznaczne i charakterystyczne, a zwykle zmiany skórne pojawiają się znacznie później. Ta odmiana choroby powoduje również ból i ogranicza ruchomość stawów. Leczenie jej nie jest łatwe i wymaga kompleksowego działania.

Nasza klinika oferuje szereg dostępnych metod leczenia łuszczycy. Lekarze specjaliści proponują pacjentom leczenie systemowe oraz biologiczne, które ma szansę zadziałać nawet w trudnych przypadkach. Pacjenci mogą liczyć na ciągłe wsparcie oraz wysokie kwalifikacje lekarzy poparte wieloma latami doświadczenia.

 

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie zmian skórnych to często profilaktyka, która zabezpiecza pacjenta, przed możliwymi skutkami niepożądanymi posiadania znamion. Odgrywa to szczególnie ważną rolę w zapobieganiu rozwojowi czerniaka. Znamiona barwnikowe mogą być bardzo niebezpieczne, szczególnie kiedy są w miejscach narażonych na działanie promieni słonecznych. W naszej klinice oferujemy wiele metod usuwania zmian skórnych: laser CO2, usunięcie chirurgiczne, kriochirurgię oraz terapię fotodynamiczną. Każdy zabieg poprzedzony jest profesjonalną konsultacją medyczną, w której trakcie lekarz dokładnie bada znamię oraz przeprowadza wywiad lekarski. Jest to dla pacjenta również czas, by zapytać o wszystkie wątpliwości i poznać szczegóły przebiegu zabiegu.