zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej stale zyskują coraz większą popularność. Rozwój nowych technologii, wdrażanie innowacyjnych preparatów i metod leczenia popartych wieloletnim doświadczeniem pracujących w Naszej Klinice lekarzy dają możliwość zastosowania optymalnych, personalizowanych procedur anty-aging dla każdego Pacjenta. Szeroka oferta dostępnych zabiegów z pewnością pozwoli na wybór właściwej opcji terapeutycznej dającej pełne zadowolenie Pacjenta i wykonującego ten zabieg lekarza.

light eyes ultra

Light Eyes Ultra

Zabieg Light Eyes Ultra to nic innego jak mezoterapia okolic oczu – pozwala zredukować widoczne zmarszczki i odmłodzić skórę. Jest to zabieg specjalnie dedykowany wrażliwej okolicy oczu, który pozwala zadbać o nią w odpowiedni sposób. Substancja wstrzykiwana pod skórę to odżywczy koktajl rewitalizujący, który w składzie zawiera: kwas hialuronowy, jagodę, ruszczyk, rozmaryn, witaminę C i heksapeptydy. 

Light Eyes Ultra doskonale radzi sobie z trudnymi do ukrycia pod makijażem cieniami pod oczami oraz drobnymi zmarszczkami mimicznymi. Pozwala także zniwelować obrzęki, rozświetlić skórę i nadać jej odpowiedniego, zdrowszego kolorytu. Zabieg poprawia mikrokrążenie, które znacząco wpływa na proces starzenia się skóry i dostarczanie komórkom tlenu. Dzięki temu okolica pod oczami prezentuje się zdrowiej i jednocześnie młodziej. 

Składniki aktywne Light Eyes Ultra

Wyjątkowa skuteczność zabiegu i niemal natychmiastowy efekt są wynikiem następujących składników aktywnych:

 • Kwas hialuronowy – główny składnik, który ma decydujący wpływ na efekt zabiegu. Jest to naturalny budulec tkanek. Jego zadaniem jest wiązanie wody, dzięki czemu odpowiada za nawilżenie i dobrą kondycję skóry. Wraz z wiekiem, ilość kwasu hialuronowego w organizmie zmniejsza się, dlatego, aby zachować młody wygląd cery, należy dostarczać go z zewnątrz.
 • Ruszczyk – roślina, której właściwości znane są już od czasów średniowiecza. Często wykorzystywana w medycynie konwencjonalnej. Korzystnie wpływa na działanie naczyń krwionośnych, na które działa tonizująco. Posiada właściwości drenujące, poprawia mikrokrążenie, działa nawilżająco i przeciwzapalnie.
 • Jagoda – zawiera antyoksydanty, które wpływają na elastyczność i trwałość komórek. Ponadto hamują one działanie enzymów, które odpowiedzialne są za rozkład kolagenu i mniejszą elastyczność tkanek. Przeciwutleniacze działają korzystnie na ścianki naczyń krwionośnych, poprawiając ich elastyczność. Sprzyjają normalizacji odporności oraz redukują poziom odkładających się w naczyniach glikoprotein.
 • Heksapeptydy – substancja, której działanie jest podobne do działania botoksu. Rozkurcza zmarszczki mimiczne, redukuje napięcie twarzy. Jest nietoksyczna, wykazuje właściwości naprawcze.
 • Rozmaryn – posiada właściwości tonizujące, łagodzi obrzęki i stymuluje krążenie, podnosi dzięki temu skuteczność drenażu.


Wskazania do zabiegu

 • Obrzęk w okolicy oczu
 • Ciemne cienie pod oczami
 • Zmarszczki
 • Zmęczone, opuchnięte oczy


Przebieg zabiegu

Odpowiednie dawki substancji leczniczych aplikowane są w okolice dolnej powieki w formie iniekcji śródskórnej. Zabieg zwykle poprzedzony jest znieczuleniem zewnętrznym podawanym w formie kremu. Aby efekty były najbardziej optymalne, należy wykonać 3 zabiegi mezoterapii w dwutygodniowych odstępach, a następnie jeden zabieg podtrzymujący efekty co 2 miesiące. 

Zauważalne efekty

Mezoterapia Light Eyes Ultra poprawia mikrokrążenie w skórze wokół oczu. Już od pierwszego zabiegu można zauważyć, że skóra w tamtej okolicy zyskała elastyczność, zdrowy koloryt oraz odpowiedni poziom nawilżenia. Aktywne składniki, przede wszystkim kwas hialuronowy oraz heksapeptydy odpowiadają za wygładzenie zmarszczek wokół oczu. Zabieg pozwala zmniejszyć ilość płynów gromadzonych w tej problematycznej okolicy oraz zniwelować opuchliznę.

Przeciwskazania do zabiegu

 • Ciąża i laktacja
 • Stany zapalne skóry, infekcje
 • Choroby związane z krzepliwością krwi
 • Zmiany skórne: egzemy, opryszczki
 • Nowotwory
 • Bliznowacenie
 • Stwardnienie rozsiane


Co warto wiedzieć przed zabiegiem

Zabieg hemoterapii oczu poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą, który go wykonuje. Jest to dobry czas na to, by zadać szczegółowe pytania związane z przeprowadzeniem zabiegu. Warto wcześniej przygotować sobie listę pytań i wątpliwości, które zostaną omówione w trakcie wizyty poprzedzającej zabieg.

Specjalista bada również możliwe przeciwskazania oraz oczekiwania co do efektów mezoterapii. Przedstawia także realne rezultaty, jakich można się spodziewać oraz informuje o zaleceniach, jakich należy przestrzegać zarówno przed, jak i po zabiegu.