zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej stale zyskują coraz większą popularność. Rozwój nowych technologii, wdrażanie innowacyjnych preparatów i metod leczenia popartych wieloletnim doświadczeniem pracujących w Naszej Klinice lekarzy dają możliwość zastosowania optymalnych, personalizowanych procedur anty-aging dla każdego Pacjenta. Szeroka oferta dostępnych zabiegów z pewnością pozwoli na wybór właściwej opcji terapeutycznej dającej pełne zadowolenie Pacjenta i wykonującego ten zabieg lekarza.

nici liftingujące

Mało elastyczna skóra to problem, który pojawia się wraz z wiekiem. Choć tego procesu nie da się całkowicie zatrzymać, dzięki współczesnym możliwościom medycyny estetycznej, można znacząco zniwelować pojawiające się na twarzy zmiany. Niegdyś, aby poprawić wygląd twarzy, jedyną możliwością było stosowanie liftingu. Obecnie, można zrezygnować z inwazyjnych zabiegów przy użyciu skalpela i zamiast nich wybrać coś, co poprawi wygląd cery, a jednocześnie będzie bezpieczne dla organizmu i zdrowia. 

Takie rozwiązanie oferują nici liftingujące. Są one wykonane z materiałów wchłanianych przez ciało, dlatego po około 2 latach ulegają całkowitemu rozpuszczeniu. Wpływa to na uzyskanie naturalnego efektu i polecane jest szczególnie w korekcji powiek – dolnych oraz górnych. Ponadto, nici mogą być stosowane także w innych rejonach ciała np. na brzuchu i pośladkach.

Nici liftingujące wprowadzone są pod skórę w taki sposób, by optycznie ją podnieść i zniwelować efekt opadania wywołany wiekiem i brakiem elastyczności. Oprócz tego, taki zabieg stymuluje skórę do uruchomienia naturalnych czynności regeneracyjnych. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza i młodsza. Lifting przy użyciu nici polecany jest osobom po 30 roku życia, u których można zauważyć pierwsze symptomy starzenia.

Wskazania do zabiegu

  • Plastyka powiek górnych
  • Dolna powieka: „worki” pod oczami
  • Lifting i poprawa owalu twarzy
  • Zagęszczenie i poprawa napięcia skóry
  • Podniesienie brwi
  • Zmarszczki na szyi i dekolcie
  • Lifting piersi
  • Wiotka skóra, rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach
  • Lifting czoła


Przebieg zabiegu

Zabieg opiera się o wszczepienie pod skórę rozpuszczalnych nici liftingujących, które skutkują utworzeniem się kolagenowego rusztowania. Rezultatem jest efekt liftingu, wygładzenie oraz zagęszczenie skóry. W przypadku powiek zabieg umożliwia ich podniesienie, dzięki czemu twarz wygląda młodo i promiennie. Lifting nićmi jest bezpieczny, nie pozostawia blizn oraz zapewnia natychmiastowy efekt. Nici liftingujące nie są widoczne ani wyczuwalne. Co więcej, po upływie określonego czasu rozpuszczają się całkowicie, a efekt ich działania nadal pozostaje zauważalny.

Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, w trakcie której lekarz omawia zasady działania oraz przebieg liftingu. Bada również oczekiwania pacjenta względem efektów. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę nici liftingujących znajdujących się na drobnej igle. Przed tym pacjent znieczulany jest miejscowo przy użyciu specjalnego kremu. W trakcie iniekcji pacjent może odczuwać nieprzyjemne ukłucia. Zabieg trwa około 30 minut, a jego dokładny czas zależy od ilości wprowadzanych nici. Na twarzy zwykle podaje się ich około 40 lub 50.

Efekty zabiegu

Najbardziej pożądanym i widocznym efektem zabiegu jest uniesienie i lifting wiotkiej, mało elastycznej skóry. Pierwsze rezultaty widoczne są od razu po wykonaniu zabiegu, jednak ostateczny efekt pojawia się po około dwóch tygodniach. Nici liftingujące nie pozostają w organizmie na zawsze. Po pewnym czasie ulegają całkowitemu rozpuszczeniu, dlatego efekt liftingu utrzymuje się około dwóch lat. Po tym czasie, aby zachować rezultat i młody wygląd skóry, zabieg należy powtórzyć.

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić spodziewane skutki uboczne: lekka opuchlizna, sińce oraz lekkie zaczerwienienia w miejscu ukłucia. Powinny one ustąpić po kilku godzinach od zabiegu. 

Zalety zabiegu

  • Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących jest znacznie mniej inwazyjny od tradycyjnego liftingu, który zaliczyć można do poważnych operacji. Polega ona na rozcinaniu i zszywaniu kawałków skóry i niesie ze sobą pewne ryzyko, podobne jak w przypadku innych inwazyjnych operacji. Nici liftingujące są zatem znacznie bardziej bezpieczne i nie ma szczególnych przeciwskazań do ich stosowania, poza tym ogólnymi występującymi w większości zabiegów medycyny estetycznej.
  • Efekt utrzymuje się przez maksymalnie dwa lata, a możliwość jego powtórzenia pozwala skorygować pojawiające się po latach naturalne zmiany kształtu twarzy. Tradycyjne, złote nici wykorzystywane w liftingu chirurgicznym pozostają w skórze na zawsze. Wraz ze zmianą jej kształtu przemieszczają się i mogą powodować deformacje. 
  • Kolejną zaletą i przewagą nici liftingujących nad tradycyjnym liftingiem jest cena zabiegu. Jest ona znacznie niższa od ceny zabiegu chirurgicznego. 
  • Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących z racji swojej niskiej inwazyjności, pozwala pacjentowi niemal od razu wrócić do swoich codziennych zajęć. Z zabiegiem nie wiąże się także żaden okres przygotowawczy. 
  • Nici liftingujące podaje się techniką wkłuć, zatem na twarzy nie wykonuje się żadnych nacięć, które mogłyby powodować powstawanie blizn.


Na co należy uważać stosując nici liftingujące?

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących należy do bezpiecznych i nieinwazyjnych. Pacjent może od razu powrócić do swoich codziennych czynności, jednak aby zachować optymalny efekt zabiegu, należy przestrzegać kilku zasad w okresie 2-3 tygodni po zabiegu. Jest to najbardziej newralgiczny okres, kiedy należy uważać, by nie doszło do przemieszczenia się nici, które mogłyby skutkować zniekształceniem twarzy. W związku tym należy uważać na takie czynniki jak:

  • Nadmierne używanie mimiki – mięśnie twarzy mają zdolność do przesunięcia nici. Należy przy tym uważać na czynności, w których łatwo o mimowolne napięcia mięśni mimicznych, np. uprawianie sportu.
  • Intensywne masaże twarzy
  • Peelingi oraz golenie
  • Zabiegi, które opierają się na nagrzewaniu tkanek (np. laser lub fale radiowe). Mogą one powodować utratę właściwości nici, które są wrażliwe na wysoką temperaturę.


Przeciwskazania

Mimo tego, że zabieg z wykorzystaniem nici liftingującym nie jest inwazyjny i odbywa się bez użycia skalpela, występują pewne przeciwskazania do jego wykonania. Są to:

  • Choroba nowotworowa
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
  • Stany zapalne skóry
  • Opryszczka
  • Skłonność do występowania bliznowców