zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej stale zyskują coraz większą popularność. Rozwój nowych technologii, wdrażanie innowacyjnych preparatów i metod leczenia popartych wieloletnim doświadczeniem pracujących w Naszej Klinice lekarzy dają możliwość zastosowania optymalnych, personalizowanych procedur anty-aging dla każdego Pacjenta. Szeroka oferta dostępnych zabiegów z pewnością pozwoli na wybór właściwej opcji terapeutycznej dającej pełne zadowolenie Pacjenta i wykonującego ten zabieg lekarza.

er:yag ipixel

Laser frakcyjny Er:YAG iPixel to jeden z najnowocześniejszych urządzeń wykorzystywanych w zabiegach medycyny estetycznej. Laser pozwala na holistyczne podejście do pacjenta oraz indywidualne traktowanie jego potrzeb. 

Sprawdza się w zabiegach odmłodzenia skóry, likwidacji zmarszczek i blizn, a także resurfacingu. Technologia lasera opiera się o zastąpienie jednej wiązki kilkudziesięcioma mikrowiązkami, których zadaniem jest penetracja naskórka i skóry właściwej. Innowacyjna technologia pozwala zapewnić wysoką skuteczność zabiegu, bezpieczeństwo oraz szybkie gojenie skóry. 

Zabieg laserem Er:YAG iPixel polecany jest pacjentom, który chcą uzyskać efekt odświeżenia skóry, zniwelowania zmarszczek, niedoskonałości, blizn oraz rozstępów. Działanie lasera daje widoczne, ale jednocześnie naturalne rezultaty. Stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu. Poprzez złuszczanie skóry dochodzi do jej odświeżenia, a przez kolejne 3 miesiące efekt odmłodzenia jest coraz bardziej widoczny dzięki przebudowie włókien kolagenowych.

Wskazania

  • blizny pourazowe
  • blizny potrądzikowe
  • resurfacing skóry
  • peeling laserowy
  • terapia rozstępów


Przebieg zabiegu

Zabieg laserem Er:YAG iPixel poprzedza się konsultacją z Pacjentem, w trakcie której identyfikuje się możliwe przeciwskazania do jego wykonania. Kwalifikacja do zabiegu odbywa się na podstawie wywiadu lekarskiego. W jego trakcie ustalane są także oczekiwania względem efektów, na podstawie których dobiera się parametry pracy lasera.

W przypadku wykonywania zabiegu w okolicach twarzy skóra poddawana jest wcześniejszemu znieczuleniu. Na pozostałych obszarach ciała nie jest to wymagane. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości obszaru, na który oddziałuje laser i może wynosić 15-45 minut. W trakcie pracy lasera Pacjent może odczuwać delikatne ciepło oraz ukłucia. 

Efekty

Najlepsze rezultaty uzyskuje się po serii 3-5 zabiegów, które wykonuje się w odstępach 2-4 tygodniowych.  Pierwsze efekty można zobaczyć po wygojeniu skóry, a optymalny rezultat uzyskuje się po 1-3 miesiącach. 

Naturalnym efektem ubocznym terapii jest pojawiający się po nim rumień oraz towarzyszące mu uczucie delikatnego pieczenia. Może wystąpić również suchość skóry oraz uczucie jej ściągnięcia. W ciągu kilku dni od zabiegu następuje złuszczenie naskórka w miejscu poddanym działaniu lasera. Okres rekonwalescencji i występowania skutków ubocznych wynosi około 7 dni.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu laserowym skóra jest wrażliwa i podrażniona, dlatego kosmetyki stosowane w codziennej pielęgnacji powinny być pozbawione mydła oraz alkoholu. Najbezpieczniej myć twarz czystą wodą. Kosmetyki nawilżające i łagodzące skutki uboczne zabiegu powinno się stosować 2-3 razy dziennie. Skóra w miejscu działania lasera powinna być traktowana wyjątkowo delikatnie. Należy unikać tarcia oraz drażniących czynności takich jak osuszanie ręcznikiem. Nie należy także zdrapywać mikrostrupków.

Przez około miesiąc po zabiegu Pacjent musi stosować fotoprotekcję. Należy zrezygnować z opalania oraz wizyt w solarium, a w trakcie przebywania na zewnątrz powinno się korzystać z kremów o wysokim filtrze UVA/UVB (SPF 50). Nie zaleca się również korzystania z basenu oraz sauny. Przez około 1-2 dni po zabiegu warto także zrezygnować z nakładania na naświetlane miejsce makijażu. Przyspieszy to proces gojenia i regeneracji podrażnionej skóry.

Przeciwwskazania

  • aktywne infekcje skóry (np. opryszczka)
  • choroby nowotworowe
  • świeża opalenizna
  • ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych i keloidów
  • przyjmowanie w ciągu ostatnich 6 miesięcy retinoidów, leków przeciwdepresyjnych, immunosupresyjnych, niektórych antybiotyków