zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej stale zyskują coraz większą popularność. Rozwój nowych technologii, wdrażanie innowacyjnych preparatów i metod leczenia popartych wieloletnim doświadczeniem pracujących w Naszej Klinice lekarzy dają możliwość zastosowania optymalnych, personalizowanych procedur anty-aging dla każdego Pacjenta. Szeroka oferta dostępnych zabiegów z pewnością pozwoli na wybór właściwej opcji terapeutycznej dającej pełne zadowolenie Pacjenta i wykonującego ten zabieg lekarza.

kolagen

Zmarszczki, które uwidaczniają się w okolicach oczu, ust oraz czoła to oczywista oznaka starzenia się skóry. Niestety, mimo dużego postępu w medycynie estetycznej, dotychczas nie wynaleziono sposobu, który całkowicie wyeliminowałby ten proces i jego oznaki. Stosowane zabiegi i znane metody pozwalają jednak znacząco go opóźnić i zmniejszyć widoczność jego oznaków.

Za starzenie się skóry i widoczność zmarszczek odpowiadają w dużej mierze włókna kolagenowe. To właśnie ich przerzedzenie prowadzi do zauważalnych zmian w cerze, na podstawie których można ocenić wiek. Kondycja kolagenu w głębokich partiach skóry wyznacza rzeczywisty wiek biologiczny. To właśnie z tego względu tak ważne jest dbanie o odpowiednią jakość i ilość kolagenu w skórze. Współcześnie, medycyna estetyczna oferuje wiele możliwości jego uzupełniania, a to prowadzi do młodszego i bardziej świeżego wyglądu cery.

Zmniejszenie ilości kolagenu w skórze następuje często już w 26 roku życia. Nie jest to ściśle określona granica. Proces starzenia i widoczność zmarszczek zależą bowiem w dużej mierze od genów oraz prowadzonego stylu życia. Nie bez znaczenia pozostają czynniki zewnętrzne takie jak: stres, choroby, intensywny wysiłek fizyczny. Kiedy w skórze zaczynają obumierać komórki kolagenu, a nowe nie są produkowane w dostatecznie dużej ilości, skóra zaczyna się starzeć. Do tego dodać należy także wolne rodniki oraz szkodliwe działanie promieni słonecznych. Dochodzi wówczas do utraty jędrności i elastyczności cery. To właśnie wtedy pojawiają się pierwsze zmarszczki, cellulit oraz rozstępy. Kolagen to składnik mający wpływ nie tylko na skórę, ale także na włosy. Kiedy jego ilość znacząco maleje, włosy stają się łamliwe i osłabione, co prowadzi do ich wypadania.

Jak zatem spowolnić ten proces? W jaki sposób dostarczyć skórze kolagen? Wiele innowacyjnych produktów: kremów oraz żeli zawiera w sobie kolagen, jednak aby dotrzeć w najgłębsze partie skóry, potrzebne jest działanie bardziej zdecydowane. Kosmetyki są w stanie zadziałać jedynie powierzchniowo. Dopiero zabiegi medycyny estetycznej pozwalają aplikować kolagen tam, gdzie jego działanie jest najbardziej efektywne.

Kolagen naturalny

Kolagen naturalny to substancja, która występuje w ludzkim organizmie. Jest to białko, które ma wpływ na elastyczność i jędrność skóry oraz odpowiada za zdrowie organów wewnętrznych. W skórze dominuje kolagen typu I, stanowiący włóknistą podporę oraz kolagen typu III. Ten z kolei odpowiada m.in. za sprężystość skóry. Z upływem lat równowaga pomiędzy obumieraniem komórek kolagenu a wytwarzaniem nowych jest zachwiana i w związku z tym skóra zaczyna tracić na elastyczności i jędrności. Struktura skóry staje się osłabiona i dochodzi do utraty odpowiedniego poziomu nawilżenia. Dzięki dostarczeniu skórze preparatu kolagenowego z zewnątrz jesteśmy w stanie znacząco opóźnić ten proces i przywrócić skórze zdrowy wygląd i kondycję.

Zabiegi z wykorzystaniem kolagenu

W zabiegach z użyciem kolagenu wykonywanych w naszej klinice wykorzystujemy preparat kolagenowy Nithya. Jest to biostymulator, który uaktywnia naturalne procesy regeneracyjne w skórze. Nithya stymuluje komórki do produkcji składników strukturalnych oraz poprawia ogólny stan skóry i jej strukturę w obrębie leczonego obszaru. To przywraca skórze naturalny i zdrowy wygląd.

Oprócz medycyny przeciwstarzeniowej, preparat kolagenowy Nithya stosuje się również w leczeniu blizn potrądzikowych, atroficznych, pooparzeniowych lub przerostowych. Preparat aplikuje się w głębokie partie skóry. Dzięki temu, że jest to wysoce oczyszczony produkt, pozbawiony zakończeń telopeptydowych, jego stosowanie jest całkowicie bezpieczne. Substancja wpływa na wzrost i proliferację fibroblastów, a także stymuluje komórki do produkcji nowego kolagenu. Kolejną zaletą działania preparatu jest tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Preparat Nithya i zawarty w nim kolagen typu I pozwala uzupełnić jego niedobór i stymulować skórę do produkcji kolagenu typu III.

Najczęściej zabiegi z wykorzystaniem preparatu kolagenowego wykonuje się na twarzy pacjentów. W zależności od potrzeb, obszary, które mogą być również objęte terapią to: szyja, dekolt, grzbiety rak oraz inne części ciała.

Zabiegi są bezbolesne, jednak bezpośrednio po ich wykonaniu mogą pojawić się zaczerwienienia, opuchnięcia i uczucie swędzenia. Negatywne skutki uboczne powinny ustąpić do 7 dni od dnia wykonania zabiegu.

Wskazania do zabiegu

 • Widoczne oznaki starzenia
 • Wiotka, mało elastyczna skóra
 • Blizny potrądzikowe, przerostowe, pooparzeniowe, atroficzne
 • Fotouszkodzenia skóry
 • Nierównomierny koloryt skóry


Efekty zabiegu

Efektem zabiegu z wykorzystaniem preparatu kolagenowego jest napięta, jędrna skóra. Odżywione, zregenerowane tkanki nadają cerze zdrowego, młodego wyglądu. Dochodzi do zmniejszenia skutków starzenia się skóry, w tym redukcji zmarszczek. Dzięki terapii kolagenem naturalnym możliwe jest widoczne zmniejszenie ubytków skóry oraz blizn. 

Rezultaty zabiegu są widoczne już po pierwszej wizycie, jednak aby uzyskać optymalny rezultat, należy wykonać serię 3 zabiegów w odstępie 2-3 tygodni. Efekty utrzymują się wówczas nawet do kilku lat.

Przeciwskazania

 • Ciąża, laktacja
 • Stany zapalne skóry (trądzik, opryszczka)
 • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • Nadwrażliwość na składniki preparatu
 • Nowotwory
 • skłonność do tworzenia blizn przerosłych i keloidów