zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej stale zyskują coraz większą popularność. Rozwój nowych technologii, wdrażanie innowacyjnych preparatów i metod leczenia popartych wieloletnim doświadczeniem pracujących w Naszej Klinice lekarzy dają możliwość zastosowania optymalnych, personalizowanych procedur anty-aging dla każdego Pacjenta. Szeroka oferta dostępnych zabiegów z pewnością pozwoli na wybór właściwej opcji terapeutycznej dającej pełne zadowolenie Pacjenta i wykonującego ten zabieg lekarza.

sunekos

Sunekos

Zabieg Sunekos przypomina mezoterapię i opiera się o specjalnie skomponowane i opatentowane połączenie aminokwasów i kwasu hialuronowego. Składniki zostały wyselekcjonowane pod względem ilościowym i jakościowym. Otrzymana w ten sposób kompozycja pozwala nie tylko stymulować komórki do produkcji nowego kolagenu, ale również wspomagać proces regeneracji tkanek. W wyniku działania składników aktywnych, w skórze powstają nowe włókna białkowe, takie jak: kolagen I, III i IV (najtrudniejszy do odtworzenia) oraz elastyna.

Proces starzenia się skóry powoduje zmniejszenie ilości oraz aktywności fibroblastów, a co za tym idzie zmniejszenie głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej (ECM). Produkt otrzymany z wyselekcjonowanych składników pozwala wytworzyć nowe białka, które wspomagają procesy przeciwstarzeniowe. Dzięki zabiegowi możliwe jest uzyskanie efektu widocznego nawilżenia zarówno powierzchniowych, jak i głębokich warstw skóry. 

Przebieg zabiegu

Celem zabiegu Sunekos jest wygładzenie zmarszczek oraz modelowanie konturu twarzy. Dzięki unikalnemu połączeniu aminokwasów i kwasu hialuronowego możliwe jest skuteczne pobudzenie organizmu do produkcji kolagenu i elastyny.

Zabiegowi może być poddana twarz, dekolt, szyja, ręce, ramiona, obszar pod kolanami oraz wewnętrzna powierzchnia ud.

Bezpośrednio przed zabiegiem, specjalista, który go wykonuje, przygotowuje preparat składający się z wyselekcjonowanych aminokwasów i kwasu hialuronowego. Następnie dezynfekuje oraz oczyszcza miejsce, które poddane będzie iniekcji. Zabieg trwa około 1 godzinę i jest niemal bezbolesny. Pacjentom o wyjątkowej wrażliwości na ból proponujemy użycie kremu znieczulającego. 

Preparat może być wstrzykiwany przy użyciu wielu metod. O tym, która z nich sprawdzi się najlepiej w określonym przypadku, decyduje specjalista przeprowadzający zabieg. Dobranie metody ostrzykiwania zależy również od wykorzystywanej linii produktu. 

W naszej klinice dostępne są dwa rodzaje produktu Sunekos:

  • Sunekos 200 – sprawdza się u młodszych pacjentów, z mniej widocznymi zmarszczkami. Ponadto, stosuje się go w przypadku wiotkiej i suchej skóry, występującej szczególnie w delikatnych i wrażliwych okolicach twarzy, dekoltu i szyi. 
  • Sunekos 1200 – stosowany u osób, u których oznaki starzenia są znacznie bardziej widoczne. Poprawia jędrność, sprężystość i poziom nawilżenia skóry. Dzięki tej linii można uzyskać również naturalny efekt wolumetryczny.


Efekty zabiegu

Niemal natychmiast po zakończonym zabiegu można zauważyć naturalny i subtelny efekt wolumetryczny. Aby uzyskać ostateczny rezultat w postaci rozświetlenia i ujędrnienia skóry, a także wygładzenia zmarszczek, należy odczekać około 10 dni. Efekty zabiegu Sunekos utrzymują się przez około 6 miesięcy.

Najczęściej obserwowane efekty zabiegu to bioregeneracja skóry. Jest ona zagęszczona, ujędrniona i nawilżona zarówno powierzchniowo, jak i w głębokich warstwach. Widoczne zmarszczki są spłycone, można zauważyć także efekt wolumetryczny. Ponadto, koloryt skóry jest wyrównany, co jest szczególnie ważne w okolicy oczu. Dzięki zabiegowi można pozbyć się widocznych cieni i zniwelować efekt zmęczonego oka, który również wpływa na efekt postarzenia twarzy.

Aby osiągnąć optymalne rezultaty, które utrzymają się przez dłuższy czas, zaleca się wykonanie określonej serii zabiegów. Już po pierwszej iniekcji można spodziewać się widocznych efektów, ale skumulowana seria przeprowadzona w odpowiednich odstępach czasowy gwarantuje zdecydowanie lepsze rezultaty. O szczegóły dotyczące ilości zalecanych iniekcji warto spytać lekarza w trakcie konsultacji. Rodzaj zastosowanych preparatów oraz odstępy między zaleconymi zabiegami dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Zabieg nie powoduje trwałych efektów ubocznych. W niektórych przypadkach mogą wystąpić działania niepożądane w postaci krótkotrwałych śladów na skórze. W miejscu ukłucia mogą pojawić się obrzęk, zaczerwienienie oraz swędzenie. Zwykle objawy ustępują po 1-3 dniach.

Przeciwskazania:

  • ciąża, laktacja
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)