zabiegi kosmetologii

Zabiegi z zakresu kosmetologii pozwalają utrwalić leczenie anty-aging. Aby utrwalić efekt odmłodzenia polecamy szczególnie karboksyterapię oraz peelingi. Nasza klinika oferuje także zabieg z zakresu modelowania sylwetki ciała (Endermologia). Redukuje cellulit, powoduje wzrost sprężystości skóry oraz ma działanie relaksujące. W naszej ofercie znajdują się także zabiegi bankietowe (Endermologia twarzy), które pozwalają uzyskać natychmiastowy efekt rozświetlenia i napięcia skóry (szyi, dekoltu i twarzy).

TERMOLIFTING

Szafirowa energia w walce z czasem…

Czym jest termolifting?
 

Lifting termiczny (thermolifting) jest określany jako przełomowy w nieinwazyjnym odmładzaniu skóry. Jego działanie bazuje na technologii promieniowania podczerwonego IR o długości fali 750-1800 nm. Jest idealny dla osób pragnących przywrócić elastyczność skóry, zniwelować zmarszczki bez ingerencji chirurgicznej. Zabieg zagęszcza skórę pacjentów bezboleśnie i na długi okres dzięki stymulacji włókien kolagenu.

Odwraca on naturalne procesy starzenia się skóry i utraty kolagenu.

Efekty
  • likwiduje wszelkie obwisłości na twarzy, szyi i ciele
  • likwiduje bruzdy wargowo-nosowe, wygładza zmarszczki
  • poprawia owal twarzy i podnosi opadające policzki
  • poprawia elastyczność i napięcie skóry
  • doskonale obkurcza skórę na brzuchu u kobiet po porodzie
  • likwiduje obwisłość skóry na wewnętrznej stronie ramion, ud oraz modeluje obszar nad kolanami
  • poprawia skórę dekoltu i wygląd piersi

Z reguły koncentrujemy się na młodym wyglądzie twarzy, szyi i dekoltu. A przecież są inne partie ciała, które z wiekiem czy wskutek ciąży lub szybkiej utraty wagi, również potrzebują wsparcia w postaci poprawy napięcia skóry. Odpowiedzią na to jest właśnie  Zaffiro które skutecznie działa na wszystkie partie ciała, gdzie skóra potrzebuje ujędrnienia.

Dla kogo rekomendowane jest?

Termolifting został stworzony z myślą o wszystkich osobach, które myślą o poprawieniu kondycji skóry ciała i twarzy, niezależnie od wieku. Profilaktycznie – aby zapobiec procesowi starzenia się skóry – można go stosować już między 25 a 35 rokiem życia, ale wtedy z reguły nie wykonuje się więcej niż jednego zabiegu. Osobom, które ukończyły 35. rok życia, zalecana jest już seria zabiegów. Ponadto z zabiegów korzystają kobiety po ciąży. Termolifting można wykonywać na skórze opalonej czy skórze z problemami naczyniowymi.

Jaka jest zasada działania ?

Zasada działania termoliftingu  opiera się na działaniu promieniowania podczerwonego IR o długości fali (750-1800 nm). Głowica urządzenia, które emituje promieniowanie, wykonana jest ze szlachetnego szkła szafirowego. Promieniowanie pozwala na rozgrzanie nawet głębokich warstw skóry do temperatury 65°C, a jednocześnie urządzenie zapewnia ochronne chłodzenie powierzchniowych warstw naskórka przed emisją IR, jak i po niej.

Pogrzanie dolnych warstw skóry, które jej najważniejszą częścią zabiegu, ma na celu podrażnienie włókien kolagenowych. Obkurczają się one, a skóra wraca do swojego pierwotnego stanu. Staje się bardziej napięta i elastyczna, a dzięki temu sprawia wrażenie młodszej. Zanikają też zmarszczki lub stają się mniej widoczne, a efekty te można zaobserwować już w trakcie zabiegu (I ETAP). Rezultatem termoliftingu, tym razem długofalowym, jest również pobudzenie fibroblastów, które zaczynają produkować nowe włókna kolagenowe. Ilość białka wzrasta nawet o 30%, co korzystnie wpływa na lifting skóry. Neokolagenogeneza, czyli proces tworzenia nowego kolagenu, postępuje stopniowo. Pełne rezultaty zabiegu można zobaczyć po 3–6 miesiącach (II ETAP).

Jak wygląda przebieg zabiegu?

Zabieg termoliftingu  składa się z kilku etapów. Na początku na te obszary ciała, które obejmuje zabieg, nakładany jest żel chłodzący. Będzie on chronił naskórek przed przegrzaniem i działaniem podczerwieni. Pomaga on także w prawidłowym prowadzeniu głowicy. Właściwa część zabiegu rozpoczyna się od schłodzenia skóry, która następnie podawana jest działaniu promieniowania IR. W trakcie trwania termoliftingu kolagen zostaje podgrzany, a wierzchnia warstwa skóry ponownie schłodzona.

Każdy impuls  składa się z 3 faz:

•    I FAZA – schłodzenie skóry, które zapewnia ochronę naskórka przed poparzeniem i przygotowuje skórę do promieniowania IR,

•    II FAZA – podgrzanie kolagenu zawartego w skórze właściwej,

•    III FAZA – ponowne schłodzenie obszaru zabiegowego zgodnie z zasadą zimno-ciepło-zimno.

Jak długo trwa zabieg ?

Termolifting zajmuje od 40 do 90 minut i jest uzależniony  od tego, jaki obszar ciała obejmuje terapia.

Termolifting  to zabieg bezpieczny, potwierdzony badaniami klinicznymi oraz certyfikatem CE.

Jak wygląda schemat terapii ?

Ilość zabiegów niezbędnych do osiągnięcia efektu zależy stanu skóry i jej jakości. Terapię rozpoczyna konsultacja ze specjalistą w celu oceny kondycji skóry i poznania wymagań pacjenta. Najczęściej terapia obejmuje od 4 do 6 zabiegów na twarz, szyję oraz do 8 na brzuch, ramiona, uda. U pacjentów z małym zaawansowaniem procesu starzenia może wystarczyć nawet 1 zabieg.

Jak postępować po zabiegu?

Po wykonaniu termoliftingu skóra może być zaróżowiana i rozgrzana, tak samo jak to zdarza się w przypadku delikatnego opalenia na słońcu. Nie ma jednak listy zaleceń czy przeciwwskazań, do których należy stosować się po wykonaniu zabiegu, od razu można powrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków.