zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej stale zyskują coraz większą popularność. Rozwój nowych technologii, wdrażanie innowacyjnych preparatów i metod leczenia popartych wieloletnim doświadczeniem pracujących w Naszej Klinice lekarzy dają możliwość zastosowania optymalnych, personalizowanych procedur anty-aging dla każdego Pacjenta. Szeroka oferta dostępnych zabiegów z pewnością pozwoli na wybór właściwej opcji terapeutycznej dającej pełne zadowolenie Pacjenta i wykonującego ten zabieg lekarza.

stymulatory tkankowe

Proces starzenia jest nieodłącznie związany z upływem czasu i najczęściej pierwszą tego oznaką są pojawiające się na twarzy zmarszczki. To właśnie one są decydujące w postrzeganiu wieku i z tego względu tak wiele zabiegów medycyny estetycznej skupia się na ich spłyceniu. Współczesna medycyna przeciwstarzeniowa za cel obiera sobie wizualną poprawę jakości oraz nawilżenia cery. Taki efekt można uzyskać korzystając z zabiegu modelowania twarzy wykonywanego za pomocą wypełniacza Crystals. Dzięki stymulatorom tkankowym możliwe jest uzyskanie bardzo naturalnego efektu poprawy jakości, gęstości i jędrności skóry. To sprawia, że cera prezentuje się znacznie korzystniej, a zmarszczki stają się mniej widoczne.

Wskazania do zabiegu

Głównym zadaniem stymulatorów tkankowych jest modelowanie wybranych miejsc twarzy oraz ciała. Niechirurgiczna korekta, jaką oferuje nasza klinika, obejmuje:

 • Plastykę płatków ucha
 • Optyczne powiększenie oka
 • Korektę brody oraz podbródka
 • Modelowanie grzbietów rąk
 • Likwidację bruzd nosowo-wargowych
 • Modelowanie policzków, linii żuchwy, okolic kości jarzmowej
 • Plastykę nosa
 • Likwidację linii marionetki

Crystals

Zabiegi modelowania twarzy wykonywane w naszej klinice, przeprowadzane są z wykorzystaniem wypełniacza Crystals. Jest to preparat na bazie hydroksyapatytu wapnia, który służy poprawie objętości skóry oraz korekcie kształtu wybranych rejonów twarzy. To, co wyróżnia Crystals od innych preparatów to biokompatybilność i bezpieczeństwo zabiegu. Skład hydroksyapatytu wapnia jest niemal identyczny, jak skład ludzkich kości i zębów, dlatego przed zabiegiem nie wymaga się przeprowadzania prób uczuleniowych. Ponadto, jedną z największych zalet wypełniacza Crystals, jest jego długotrwałe działanie. W miejscu, w którym został podany, powstają nowe włókna kolagenowe, które odpowiadają za sprężystość skóry i spłycenie zmarszczek.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem z użyciem wypełniacza Crystals, pacjent zostaje poddany znieczuleniu miejscowemu. Następnie przy pomocy igieł, pod skórę wprowadzany jest preparat. Specjalista wykonujący zabieg masuje nakłute miejsce, aby wypełniacz równomiernie się wchłonął. Bezpośrednio po zakończonym zabiegu, pacjent może powrócić do codziennych czynności. 

Modelowanie twarzy z wykorzystaniem wypełniacza Crystals to zabieg w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Jest to substancja biodegradowalna i biokompatybilna. Efekty zabiegu są widoczne od razu po jego zakończeniu i utrzymują się nawet do dwóch lat.  

Zabieg jest bezpieczny i dzięki wykorzystaniu znieczulenia bezbolesny. U niektórych pacjentów mogą jednak wystąpić działania niepożądane związane z nakłuwaniem skóry, które ustępują w przeciągu kilku dni. Po zabiegu w miejscu wstrzykiwania preparatu widoczne jest zaczerwienienie oraz ślady wkłuć. W przypadku bardziej wrażliwej skóry może także wystąpić niewielki obrzęk. Reakcja na zabieg zależna jest od indywidualnych predyspozycji i wrażliwości skóry. Pojawiający się po zabiegu ból może być zniwelowany przy użyciu środków przeciwbólowych.

Przeciwskazania

Zabieg z wykorzystaniem Crystals należy do bezpiecznych, jednak należy mieć na uwadze kilka przeciwskazań do jego przeprowadzenia:

 • Infekcje skóry
 • Ciąża, karmienie piersią
 • Choroby tkanki łącznej
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi