zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej stale zyskują coraz większą popularność. Rozwój nowych technologii, wdrażanie innowacyjnych preparatów i metod leczenia popartych wieloletnim doświadczeniem pracujących w Naszej Klinice lekarzy dają możliwość zastosowania optymalnych, personalizowanych procedur anty-aging dla każdego Pacjenta. Szeroka oferta dostępnych zabiegów z pewnością pozwoli na wybór właściwej opcji terapeutycznej dającej pełne zadowolenie Pacjenta i wykonującego ten zabieg lekarza.

mezoterapia igłowa

Skóra wraz z wiekiem traci na elastyczności i sprężystości. Na skutek tego, z czasem wygląda na zmęczoną, a jej kondycja ulega znaczącemu pogorszeniu. To właśnie po tym można często poznać, jaki dana osoba prowadzi tryb życia oraz w jakim jest wieku. Aby zahamować proces starzenia się skóry, medycyna estetyczna oferuje wiele propozycji zabiegów, które mogą pomóc zachować młody wygląd i dobrą kondycję skóry. W naszej ofercie znajduje się mezoterapia igłowa, która już od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością i jest jednym z chętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. To dzięki niskiej inwazyjności i skutecznemu działaniu, wiele pacjentów decyduje się wykonywać ją regularnie i wpływać na korzystny wygląd swojej cery.

Mezoterapia igłowa ma na celu dostarczenie skórze składników nawilżających, regenerujących oraz odżywczych. Dzięki aplikacji iniekcyjnej mają one szanse wniknąć w głębokie warstwy skóry – tam, gdzie nie może dotrzeć żaden, nawet najbardziej zaawansowany krem. Zabieg pozwala na regenerację i ujędrnianie skóry, spłycenie zmarszczek oraz redukcję niedoskonałości. Można go wykonywać niemal na każdym obszarze ciała, jednak najczęściej, zabiegowi poddawane są twarz, szyja, dekolt, owłosiona skóra głowy oraz dłonie. Oprócz korzystnego działania przeciwstarzeniowego, mezoterapia igłowa pozwala także walczyć z cellulitem, tkanką tłuszczową oraz problemem łysienia. Efekty mezoterapii i działanie aktywnych substancji można zauważyć bardzo szybko dzięki temu, że iniekcja odbywa się bezpośrednio w miejsce występowania problemu.

Mezoterapia igłowa – dla kogo?

Mezoterapia igłowa to zabieg polecany każdemu, kto nie jest zadowolony z kondycji swojej skóry. Mowa tutaj głównie o niedoskonałościach, licznych oznakach starzenia oraz cerze szarej, zmęczonej i zanieczyszczonej (np. szkodliwym powietrzem). Problemy z cerą, które mogą zostać zminimalizowane dzięki zabiegowi meztoerapii to także: wiotkość skóry, utrata jędrności i elastyczności, cienie pod oczami oraz łojotok. Wskazanie do zabiegu to także rozstępy powstałe na skutek ciąży lub przebytych chorób. Prawidłowe przeprowadzenie zabiegu może także zagwarantować pacjentowi zniwelowanie cellulitu, blizn oraz powstrzymać wypadanie włosów.

Przebieg zabiegu

Zabieg mezoterapii igłowej poprzedza konsultacja ze specjalistą, który ustali, czy nie istnieją żadne przeciwskazania do jego wykonania. W ich trakcie pacjent zostaje także poinstruowany co do postępowania przed i po zabiegu. Przed zabiegiem, pacjent nie powinien przyjmować leków, które obniżają krzepliwość krwi w tym również aspiryny. Warto stosować maść z witaminą K. Konsultacje to również czas, aby zadać pytania i rozwiać wątpliwości związane z przeprowadzaniem mezoterapii. W trakcie wizyty szczegółowo omawiane są także efekty i oczekiwania pacjenta względem zabiegu. W odpowiedzi specjalista precyzuje możliwe do uzyskania rezultaty.

Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia powierzchni iniekcji. Do tego celu wykorzystuje się krem znieczulający, który aplikuje się na wybraną partię skóry. Następnie, przy pomocy niewielkiej igły, specjalista wykonuje mikronakłucia na głębokość maksymalnie 4 mm. W trakcie iniekcji, pod skórę wprowadzane są składniki niezbędne do uzyskania efektu nawilżenia i odmłodzenia. Substancje zawarte w koktajlach umożliwiają stymulację fibroblastów do produkcji elastyny i kolagenu. Poprawie ulega również mikrokrążenie i metabolizm komórek. Skóra zostaje ujędrniona, a w przypadku zabiegu na skórę głowy, proces wypadania włosów zostaje zahamowany i wspomagany jest ich wzrost.

Moment nakłuwania skóry nie należy do przyjemnych i można spodziewać się silnego uczucia dyskomfortu. Nakłucia wykonywane są w odległości ok. 5-10 mm. Mimo tego, że mezoterapia igłowa należy do zabiegów bezinwazyjnych, mogą zdarzać się przypadki wystąpienia działań niepożądanych. Należą do nich: siniaki, obrzęk, krwiaki, opuchlizna, reakcja alergiczna. Po wykonaniu zabiegu należy przestrzegać zaleceń specjalisty w zakresie unikania pewnych czynności. Do jednych z zaleceń należy rezygnacja z makijażu do momentu ustąpienia skutków ubocznych. W krótkim czasie po mezoterapii nie należy także korzystać z sauny oraz gorących kąpieli. Nie można się również opalać.

Efekty mezoterapii

Do jednych z najważniejszych i najbardziej pożądanych efektów mezoterapii igłowej należy redukcja oznak starzenia. Zabieg daje szybkie i widoczne rezultaty, które obejmują większe napięcie i jędrność skóry. Dzięki temu, że skóra jest bardziej elastyczna i nawilżona, zmarszczki stają się mniej widoczne, a cera zyskuje zdrowy, jednolity koloryt. To kompleksowe działanie sprawia, że skóra wygląda na zdrowszą i młodszą.

Różnica w wyglądzie cery widoczna jest już po pierwszym zabiegu, jednak by uzyskać optymalny efekt odmłodzenia i regeneracji, zaleca się wykonanie serii zabiegów w określonych odstępach czasu. Zabieg mezoterapii igłowej stosowany regularnie pozwala zachować młody wygląd na dłużej oraz ochronić skórę przed procesem starzenia.

Mezoterapia w leczeniu łysienia

Mezoterapia igłowa stosowana jest zwykle jako sposób radzenia sobie ze zmarszczkami. Jej właściwości można jednak wykorzystać także w leczeniu wypadania włosów. Aplikacja odżywczych substancji odbywa się w standardowy sposób, a zabieg przebiega bardzo podobnie jak w przypadku iniekcji twarzy. W przypadku włosów nakłuwa się skórę głowy w miejscach, w których wypadanie włosów jest najbardziej widoczne i uciążliwe.

Składniki odżywcze zawarte we wstrzykiwanym koktajlu oddziałują na cebulki włosów. Dzięki temu możliwe jest nie tylko zahamowanie wypadania włosów, ale także pobudzenie komórek do intensywniejszego wzrostu. W rezultacie pacjent zyskuje wzmocnioną kondycję włosów, odżywienie oraz odrost utraconych dotąd pasm.

Mezoterapia na cellulit

Mezoterapia igłowa sprawdza się także w walce z cellulitem. Zabieg polega na wstrzyknięciu substancji w podskórną tkankę tłuszczową w miejscu, z którego pacjent chce pozbyć się uciążliwego problemu. Wprowadzenie preparatu odbywa się metodą iniekcji punktowej – nakłucia wykonywane są w odstępie kilku centymetrów. Zabieg może być stosowany na każdym rejonie ciała i pozwala leczyć cellulit w każdej fazie i stopniu zaawansowania.

Na skutek działania wstrzykniętego preparatu, w miejscu dotkniętego schorzeniem dochodzi do poprawy wyglądu skóry. Staje się ona jędrniejsza i gładsza. Aby efekt był zadowalający, należy wykonać kilka zabiegów w odpowiednim odstępie czasowym. Trwałość uzyskanych rezultatów można uzyskać dzięki zabiegom podtrzymującym dotychczas uzyskane efekty.

Bezpieczeństwo mezoterapii

Mezoterapia igłowa zaliczana jest do zabiegów bezinwazyjnych. Oznacza to, że pacjent po wizycie w gabinecie medycyny estetycznej może niemal od razu wrócić do codziennych czynności. Zabieg nie wymaga specjalnego okresu rekonwalescencji, choć w niektórych przypadkach może dojść do krótkotrwałych efektów niepożądanych. Zwykle związane są one z mechanicznym uszkodzeniem naskórka w trakcie serii nakłuć. Zaczerwienienia i obrzęki zwykle ustępują po kilku dniach od zabiegu.

Mezoterapia igłowa należy do tych zabiegów, które można łączyć z innymi. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie jeszcze lepszych i trwalszych rezultatów. W naszej klinice najczęściej łączymy mezoterapię z peelingami chemicznymi, masażem próżniowym lub mikrodermabrazją. Dzięki nim wstrzyknięty preparat może lepiej się wchłaniać i skuteczniej działać. Wszechstronne działanie i kumulacja efektów kilku zabiegów pozwala osiągnąć efekty, które zadowoloną nawet najbardziej wymagających pacjentów.

Przeciwskazania do zabiegu

Mezoterapia igłowa, podobnie jak każdy zabieg medycyny estetycznej nie jest dla każdego. Istnieje kilka przeciwskazań, które dyskwalifikują pacjenta z możliwości poddania się terapii. Są to m.in.:

 • Cukrzyca
 • Ciąża, laktacja
 • Opryszczka
 • Stany zapalne i infekcje skóry 
 • Uczulenie na składniki zawarte we wstrzykiwanym preparacie

Sunekos

Zabieg Sunekos przypomina mezoterapię i opiera się o specjalnie skomponowane i opatentowane połączenie aminokwasów i kwasu hialuronowego. Składniki zostały wyselekcjonowane pod względem ilościowym i jakościowym. Otrzymana w ten sposób kompozycja pozwala nie tylko stymulować komórki do produkcji nowego kolagenu, ale również wspomagać proces regeneracji tkanek. W wyniku działania składników aktywnych, w skórze powstają nowe włókna białkowe, takie jak: kolagen I, III i IV (najtrudniejszy do odtworzenia) oraz elastyna.

Proces starzenia się skóry powoduje zmniejszenie ilości oraz aktywności fibroblastów, a co za tym idzie zmniejszenie głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej (ECM). Produkt otrzymany z wyselekcjonowanych składników pozwala wytworzyć nowe białka, które wspomagają procesy przeciwstarzeniowe. Dzięki zabiegowi możliwe jest uzyskanie efektu widocznego nawilżenia zarówno powierzchniowych, jak i głębokich warstw skóry. 

Przebieg zabiegu

Celem zabiegu Sunekos jest wygładzenie zmarszczek oraz modelowanie konturu twarzy. Dzięki unikalnemu połączeniu aminokwasów i kwasu hialuronowego możliwe jest skuteczne pobudzenie organizmu do produkcji kolagenu i elastyny.

Zabiegowi może być poddana twarz, dekolt, szyja, ręce, ramiona, obszar pod kolanami oraz wewnętrzna powierzchnia ud.

Bezpośrednio przed zabiegiem, specjalista, który go wykonuje, przygotowuje preparat składający się z wyselekcjonowanych aminokwasów i kwasu hialuronowego. Następnie dezynfekuje oraz oczyszcza miejsce, które poddane będzie iniekcji. Zabieg trwa około 1 godzinę i jest niemal bezbolesny. Pacjentom o wyjątkowej wrażliwości na ból proponujemy użycie kremu znieczulającego. 

Preparat może być wstrzykiwany przy użyciu wielu metod. O tym, która z nich sprawdzi się najlepiej w określonym przypadku, decyduje specjalista przeprowadzający zabieg. Dobranie metody ostrzykiwania zależy również od wykorzystywanej linii produktu. 

W naszej klinice dostępne są dwa rodzaje produktu Sunekos:

 • Sunekos 200 – sprawdza się u młodszych pacjentów, z mniej widocznymi zmarszczkami. Ponadto, stosuje się go w przypadku wiotkiej i suchej skóry, występującej szczególnie w delikatnych i wrażliwych okolicach twarzy, dekoltu i szyi. 
 • Sunekos 1200 – stosowany u osób, u których oznaki starzenia są znacznie bardziej widoczne. Poprawia jędrność, sprężystość i poziom nawilżenia skóry. Dzięki tej linii można uzyskać również naturalny efekt wolumetryczny.


Efekty zabiegu

Niemal natychmiast po zakończonym zabiegu można zauważyć naturalny i subtelny efekt wolumetryczny. Aby uzyskać ostateczny rezultat w postaci rozświetlenia i ujędrnienia skóry, a także wygładzenia zmarszczek, należy odczekać około 10 dni. Efekty zabiegu Sunekos utrzymują się przez około 6 miesięcy.

Najczęściej obserwowane efekty zabiegu to bioregeneracja skóry. Jest ona zagęszczona, ujędrniona i nawilżona zarówno powierzchniowo, jak i w głębokich warstwach. Widoczne zmarszczki są spłycone, można zauważyć także efekt wolumetryczny. Ponadto, koloryt skóry jest wyrównany, co jest szczególnie ważne w okolicy oczu. Dzięki zabiegowi można pozbyć się widocznych cieni i zniwelować efekt zmęczonego oka, który również wpływa na efekt postarzenia twarzy.

Aby osiągnąć optymalne rezultaty, które utrzymają się przez dłuższy czas, zaleca się wykonanie określonej serii zabiegów. Już po pierwszej iniekcji można spodziewać się widocznych efektów, ale skumulowana seria przeprowadzona w odpowiednich odstępach czasowy gwarantuje zdecydowanie lepsze rezultaty. O szczegóły dotyczące ilości zalecanych iniekcji warto spytać lekarza w trakcie konsultacji. Rodzaj zastosowanych preparatów oraz odstępy między zaleconymi zabiegami dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Zabieg nie powoduje trwałych efektów ubocznych. W niektórych przypadkach mogą wystąpić działania niepożądane w postaci krótkotrwałych śladów na skórze. W miejscu ukłucia mogą pojawić się obrzęk, zaczerwienienie oraz swędzenie. Zwykle objawy ustępują po 1-3 dniach.

Przeciwskazania:

 • ciąża, laktacja
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)