Technologie

Zabiegi medycyny estetycznej stale zyskują coraz większą popularność. Rozwój nowych technologii, wdrażanie innowacyjnych preparatów i metod leczenia popartych wieloletnim doświadczeniem pracujących w Naszej Klinice lekarzy dają możliwość zastosowania optymalnych, personalizowanych procedur anty-aging dla każdego Pacjenta. Szeroka oferta dostępnych zabiegów z pewnością pozwoli na wybór właściwej opcji terapeutycznej dającej pełne zadowolenie Pacjenta i wykonującego ten zabieg lekarza.

Laser FemiLift

LASEROWE LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU
Nietrzymanie moczu zazwyczaj spowodowane jest osłabieniem mięśni dna miednicy oraz rozciągnięcia pochwy. Zabieg polega na wzmocnieniu ścianek pochwy oraz obszaru ujścia cewki moczowej, co powoduje zmniejszenie jej kąta nachylenia. Cewka moczowa zaczyna normalnie funkcjonować, a dolegliwość znika. Problem nietrzymania moczu najczęściej objawia się niemożnością utrzymania moczu podczas wysiłku, przy kaszlu, kichaniu, bieganiu, dźwiganiu, zaraz po przebudzeniu przy wstaniu z łóżka. Pogarsza to znacznie komfort życia i utrudnia kontakty towarzyskie. Na tę dolegliwość szczególnie narażone są kobiety. Przyczyną jest osłabienie mięśni dna miednicy, do którego dochodzi podczas porodu, kiedy mięśnie znacznie się rozciągają i nie wracają do swojej formy. Innym czynnikiem jest okres menopauzy i związane z nim zmiany stężenia hormonów, syntezy kolagenu oraz zwiotczenie mięśni. Zabieg jest bezbolesny i trwa około 5 -10 minut. Podczas zabiegu lekarz wykorzystuje wiązkę lasera, którą wprowadza do pochwy. Wywołuje ona obkurczanie i stymulacja włókien kolagenowych, dzięki czemu ścianka pochwy wzmacnia się już usztywnia. Ułożenie cewki moczowej również ulega skorygowaniu, przywracając im normalne funkcjonowanie układu moczowego. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności.
LASEROWE OBKURCZANIE POCHWY
Zespół rozluźnienia pochwy to częsta dolegliwość głównie u kobiet po wielokrotnych porodach siłami natury oraz po menopauzie. Spowodowany jest utratą elastyczności pochwy oraz spadkiem napięcia mięśni dna miednicy co prowadzi do utraty funkcjonalności tego narządu. Laserowe zabiegu obkurczanie pochwy zwiększa napięcie tkanek, dzięki czemu z błona śluzowa pochwy, poprzez zwiększenie produkcji włókien kolagenowych staje się bardziej elastyczna i napięta. Zabieg trwa 5 10 minut i jest praktycznie bezbolesny. Wykonywany jest przy pomocy specjalnej końcówki lasera wyposażonej w skaner którą lekarz wprowadza do wnętrza pochwy. Fale lasera oddziałują bezpośrednio na jej ścianki modelując je, napinając oraz stymulując tkankę i kolagen do regeneracji. W efekcie, ścianki pochwy stają się bardziej elastyczne i zwarte. W ten sposób zostaje przywrócona funkcjonalność i estetyka pochwy sprzed porodu czy okresu menopauzy.  
Laserowe ujędrnianie krocza
Krocze to obszar intymnej części ciała, zlokalizowany pomiędzy szronem a odbytem. Zabieg, którego celem jest odbudowa, odmłodzenie i odnowienie struktury krocza, która często ulega uszkodzeniu na skutek przebytych porodów, urazów fizycznych lub na skutek postępującego starzenia się tej okolicy. Starzenie się okolicy intymnej może stanowić u kobiet duży dyskomfort w kontaktach seksualnych. Może być powodem skrępowania, zmniejszenia satysfakcji seksualnej oraz spadku komfortu jakości życia.