zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej stale zyskują coraz większą popularność. Rozwój nowych technologii, wdrażanie innowacyjnych preparatów i metod leczenia popartych wieloletnim doświadczeniem pracujących w Naszej Klinice lekarzy dają możliwość zastosowania optymalnych, personalizowanych procedur anty-aging dla każdego Pacjenta. Szeroka oferta dostępnych zabiegów z pewnością pozwoli na wybór właściwej opcji terapeutycznej dającej pełne zadowolenie Pacjenta i wykonującego ten zabieg lekarza.

fotoodmładzanie (dye-vl)

Skóra twarzy jest codziennie narażana na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak mróz, słońce, śnieg, deszcz oraz zanieczyszczone powietrze. Długotrwałe wystawianie jej na ich działanie może skutkować widocznymi zmianami w postaci zmarszczek, plam, oraz utraty naprężenia i jędrności. 

Z pomocą przychodzi laser Dye-VL platfromy Harmony XL PRO. Pozwala wyrównać koloryt skóry, przywrócić jej jędrność i naprężenie oraz przede wszystkim odświeżenie. Przywraca skórze zdrowy, witalny wygląd. Zabieg z wykorzystaniem lasera Dye-VL cieszy się szczególnie dużą popularnością z racji szybkości kuracji, dobrych efektów oraz możliwości szybkiego powrotu do codziennych zajęć. Rezultaty, jakie uzyskuje się po zabiegu, są widoczne niemal od razu, jednak pełne, zadowalające efekty otrzymuje się po serii około trzech zabiegów wykonanych w czterotygodniowych odstępach. 

Laser Dye-VL platformy Harmony XL PRO w swoim działaniu wykorzystuje serię trzech filtrów, których zadaniem jest koncentrowanie światła lasera w jednym zakresie. Tego rodzaju technologia pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących efektów, które są znacznie lepsze od rezultatów otrzymanych innymi zabiegami. Fotoodmładzanie to szansa na odzyskanie blasku i zdrowego wyglądu, który mógł zostać zaburzany przez proces fotostarzenia.

Wskazania

 • Piegi, przebarwienia posłoneczne
 • Rozszerzone pory
 • Drobne naczynka i rumień
 • Niewielkie zmarszczki
 • Szara, zmęczona cera
 • Utrata kolorytu skóry
 • Widoczne oznaki zmęczenia
 • Oznaki wiotczenia skóry


Przebieg zabiegu

Zabieg laserem Dye-VL polega na dostarczeniu energii do komórek barwnikowych (melanocytów), których podgrzanie skutkuje całkowitym zniszczeniem. Dzięki temu powstałe plamy posłoneczne, piegi i przebarwienia ciemnieją, a następnie ulegają stopniowemu zanikowi. 

Laser Dye-Vl należy do laserów frakcyjnych. Oznacza to, że w trakcie zabiegu dochodzi do zniszczenia komórek w głębszych partiach skóry. Otaczające je zdrowe komórki pozostają nienaruszone, ale zostają pobudzone do intensywnej produkcji włókien kolagenowych, w celu naprawy otaczających je uszkodzeń. To sprawia, że skóra w miejscu wykonywania zabiegu staje się elastyczna i odzyskuje sprężystość oraz młody wygląd.

Fotoodmładzanie to zabieg praktycznie bezbolesny oraz niezwykle szybki. Nie wymaga znieczulania miejscowego. Przed przystąpieniem do naświetlania, przeprowadza się konsultację, która wyklucza możliwe przeciwskazania. Następnie, po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji i określeniu oczekiwań względem efektów, dobiera się odpowiednie parametry lasera.

Na początku następuje dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie obszaru naświetlanego laserem. Kolejno, miejsce zabiegowe pokrywa się cienką warstwą żelu zabezpieczającego, a oczy Pacjenta osłania się specjalnymi okularami ochronnymi. We właściwej części zabiegu, specjalista przykłada głowicę lasera do skóry oraz prowadzi ją wedle określonych wcześniej wytycznych. Laser naświetla głębokie warstwy skóry, pozostawiając jej zewnętrzną warstwę nienaruszoną.

 

Efekty fotoodmładzania

Efekty, jakie można uzyskać z pomocą fotoodmładzania i są wyjątkowo skuteczne i szybko widoczne. Zabieg pomaga pozbyć się przebarwień oraz objawów fotostarzenia skóry. Zamyka naczynia krwionośne, poprawia jędrność i elastyczność skóry oraz stymuluje ją do uruchomienia procesów regeneracyjnych. Dzięki temu wytwarza się nowy kolagen, który odpowiada za zdrowy i młody wygląd skóry. Fotoodmładzanie pomaga także w likwidacji trądziku oraz rumienia. 

Po wykonaniu serii zabiegów skóra poddana działaniu lasera staje się widocznie odmłodzona i odżywiona. Odzyskuje napięcie i jędrność, widoczny jest także wyraźny efekt liftingu. Usuwanie przebarwień oraz poprawa stanu skóry z wykorzystaniem lasera Dye-VL jest szybkie, bezbolesne oraz skuteczne.

Przeciwskazania

 • padaczka
 • aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu
 • choroby zaostrzające się pod wpływem światła (fotodermatozy)
 • świeża opalenizna (również balsamy brązujące, samoopalacz)
 • ciąża i karmienie piersią
 • bielactwo, łuszczyca (aktywna faza)
 • nowotwory złośliwe
 • spożywanie alkoholu (24 godziny przed fotoodmładzaniem)
 • cukrzyca (niewyrównana),
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
 • zioła swiatłouczulające (nagietek, dziurawiec)
 • stosowanie leków światłouczulających 
 • skłonność do powstawania keloidów i blizn przerosłych


Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu Pacjenta obowiązuje fotoprotekcja przez co najmniej 1 miesiąc. Należy wówczas unikać wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych. Po terapii Pacjent powinien stosować kremy z filtrem UVA/UVB o wysokiej ochronie (SPF 50). Ponadto, przez 7-14 dni należy zrezygnować z korzystania z sauny, gorących kąpieli, zwiększonego wysiłku fizycznego, spożywania alkoholu oraz pikantnych, gorących potraw. Po zabiegu nie powinno się również stosować drażniących kosmetyków, które mogą wysuszyć skórę. Warto wybierać preparaty niezawierające mydła oraz alkoholu. Należy także zrezygnować z przyjmowania leków o działaniu przeciwzapalnym oraz przeciwkrzepliwym, które mogłyby osłabić skuteczność zabiegu.