zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej stale zyskują coraz większą popularność. Rozwój nowych technologii, wdrażanie innowacyjnych preparatów i metod leczenia popartych wieloletnim doświadczeniem pracujących w Naszej Klinice lekarzy dają możliwość zastosowania optymalnych, personalizowanych procedur anty-aging dla każdego Pacjenta. Szeroka oferta dostępnych zabiegów z pewnością pozwoli na wybór właściwej opcji terapeutycznej dającej pełne zadowolenie Pacjenta i wykonującego ten zabieg lekarza.

dermamelan/cosmelan

Kolor ludzkiej skóry warunkuje ilość zawartego w niej barwnika – melaniny. Jest ona produkowana w komórkach znajdujących się w naskórku. Podstawowa rola melaniny to ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Nadmierne nagromadzenie barwnika może spowodować powstanie brązowych plam, szczególnie w najbardziej eksponowanych rejonach: na twarzy, dekolcie oraz rękach. Czynnikiem, który wyjątkowo sprzyja ich powstawaniu, jest proces starzenia się skóry wynikający z nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. Oprócz tego, na powstawanie przebarwień mają wpływ również indywidualne skłonności skóry oraz hormony (np. ciąża, przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych).

Do jednych z najskuteczniejszych terapii redukujących powstałe na skórze przebarwienia należy Cosmelan/Dermamelan. Najlepsze efekty można uzyskać w przypadku plam o podłożu hormonalnym powstałych na skórze tłustej i mieszanej. Preparat dodatkowo reguluje wydzielanie sebum i zwęża pory.

Kuracja z wykorzystaniem Cosmelanu pozwala na skuteczne pozbycie się przebarwień, jednocześnie przywracając skórze gładkość oraz blask. Terapia z użyciem Cosmelanu dostosowana jest indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta i jej fototypu. Wskazaniem do zabiegu Cosmelan jest eliminacja przebarwień o podłożu hormonalnym i posłonecznych.

Dermamelan różni się od Cosmelanu większą zawartością składników aktywnych. Zawiera również kwas salicylowy. Dzięki tym składnikom kuracja z wykorzystaniem Demamelanu sprawdza się w zabiegach skóry łojotokowej.

Wskazania do zabiegu

Zabieg Demamelan/Cosmelan polecany jest szczególnie osobom, które mają tendencję do przebarwień posłonecznych i hormonalnych. Zabieg pozwala również zniwelować przebarwienia pozapalne oraz te powstałe po peelingu. Kuracja pomaga również zwalczyć melasmę.

Dzięki zastosowaniu substancji Demamelan oraz Cosmelan możliwe jest wyrównanie kolorytu skóry, a także likwidacja drobnych zmarszczek. Zabieg pomaga również osobom, których problemem jest nadmierne wydzielanie sebum. Kuracja pozwala leczyć zaburzenia rogowacenia skóry oraz niezapalne zmiany trądzikowe.

Przebieg zabiegu

Zabieg Dermamelan/Cosmelan składa się z dwóch etapów:

  • Etap I: odbywa się w gabinecie medycyny estetycznej. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie skóry. Następnie nakłada się na skórę pacjenta maskę z preparatem Cosmelan/Dermapelan. Maska pozostaje na skórze pacjenta przez kilka godzin.
  • Etap II: odbywa się w domu pacjenta. Z nałożoną maską z preparatem udaje się on do domu, po czym po około 5-10 godzinach od aplikacji, zmywa go czystą wodą. Czas, jaki maska powinna pozostać na skórze, ustalany jest przez lekarza indywidualnie, na podstawie określenia potrzeb i typu skóry. Następnie, przez kolejne 3 miesiące po zabiegu, pacjent stosuje specjalny krem, który jest konieczny dla uzyskania zadowalającego efektu. Kontynuacja leczenia kremem pozwala uzyskać trwały rezultat i skutecznie usunąć przebarwienia. 


Pierwszych efektów i wyraźnej poprawy stanu skóry można spodziewać się już pod koniec pierwszego tygodnia kuracji. Warto jednak pamiętać, że cała terapia musi trwać przynajmniej 3 miesiące. Jej skrócenie może spowodować powrót do sytuacji wyjściowej i konieczne będzie powtórzenie wszystkich etapów zabiegu. 

Przeciwskazania

Podobnie jak wiele innych zabiegów medycyny estetycznej, z kuracją Dermamelan/Cosmelan także wiąże się kilka przeciwskazań:

  • Aktywne stany zapalne
  • Ciąża
  • Depilacja laserowa (zabieg można wykonać po 2 tygodniach)
  • Opryszczka w fazie aktywnej
  • Świeża opalenizna
  • Peelingi chemiczne (zabieg można wykonać po 1 tygodniu)
  • Preparaty miejscowe z pochodnymi witaminy A (zabieg można wykonać po 2 tygodniach)
  • Kuracja izotretynoiną doustną (zabieg można wykonać po 6 miesiącach)