zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej stale zyskują coraz większą popularność. Rozwój nowych technologii, wdrażanie innowacyjnych preparatów i metod leczenia popartych wieloletnim doświadczeniem pracujących w Naszej Klinice lekarzy dają możliwość zastosowania optymalnych, personalizowanych procedur anty-aging dla każdego Pacjenta. Szeroka oferta dostępnych zabiegów z pewnością pozwoli na wybór właściwej opcji terapeutycznej dającej pełne zadowolenie Pacjenta i wykonującego ten zabieg lekarza.

depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Piękne, gładkie ciało to marzenie i cel, do którego dąży niejedna kobieta. Tradycyjne metody polegające na regularnym goleniu, czy depilacji zajmują mnóstwo czasu i cechują się bardzo niską skutecznością. Efekt tych codziennych zabiegów również nie jest zadowalający. Bardzo często ich skutkiem są wrastające włoski oraz podrażniona skóra, która nie tylko prezentuje się nieestetycznie, ale także może prowadzić do stanów zapalnych.

W związku z tym wraz z pojawieniem się nowoczesnej metody depilacji – zabiegów laserowych, coraz więcej kobiet odchodzi od tradycyjnych metod usuwania owłosienia. Jednorazowe maszynki, sprawiające ból, depilatory oraz ciepłe włoski odkładane są na rzecz depilacji laserowej, która skutkuje długotrwałymi efektami widocznymi już po pierwszym zabiegu.

Depilacja laserowa szczególnie polecana jest osobom, które mają tendencję do wrastania włosów oraz występowania stanów zapalnych w miejscach poddawanych częstej depilacji. Dzięki zabiegom laserowym możliwe jest całkowite usunięcie owłosienia nawet z wrażliwych miejsc. Do otrzymania satysfakcjonującego efektu konieczne jest wykonanie serii zabiegów, ale już po kilku wizytach można cieszyć się gładką skórą przez wiele kolejnych lat.

Depilacja laserowa pozwala zaoszczędzić wiele czasu, który zwykle traci się na depilację mechaniczną. Korzystając z tradycyjnych metod usuwania owłosienia, konieczne jest codzienne kontrolowanie stanu skóry i sprawdzanie odrostu włosków. Obecnie metoda depilacji laserowej jest dostępna niemal wszędzie i jest to zabieg, na który każdy może sobie pozwolić. 

Obecnie depilacja laserowa to zabieg, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Na trwałe usuniecie owłosienia decyduje się coraz więcej osób, potwierdzając skuteczność depilacji laserem. W naszej klinice oferujemy przeprowadzenie zabiegu z wykorzystaniem nowoczesnego, innowacyjnego lasera – Soprano Ice Platinum. Stosowana technologia umożliwia przeprowadzenie depilacji w sposób bezpieczny, bezbolesny i co najważniejsze, skuteczny. 

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej polega na naświetleniu skóry małą wiązką światła laserowego za pomocą dużej lub małej głowicy. Jej wielkość dobiera się w zależności od wielkości depilowanego obszaru. W związku ze skumulowanym działaniem lasera, uczucie towarzyszące depilacji nie należy do najprzyjemniejszych. Naświetleniom towarzyszy uczucie delikatnego mrowienia oraz kłucia. Dyskomfort trwa jedynie kilka sekund, zatem nie jest konieczne stosowanie znieczulenia. W trakcie zabiegu lekarz przesuwa głowicę lasera kawałek po kawałku, tak, aby dokładnie naświetlić każdy fragment skóry. 

Istotą depilacji laserowej jest trwałe uszkodzenie struktury włosa, która jest odpowiedzialna za jego wzrost. W skuteczności zabiegu laserowego kluczową rolę odgrywa faza wzrostu włosa. Aby doszło do jego nieodwracalnego uszkodzenia i zniszczenia, włos musi znajdować się w fazie anagenu (fazie wzrostu). Czas trwania tego etapu zależny jest od obszaru skóry, płci, wieku oraz funkcji hormonalnej. Przykładowo: na skórze głowy znajduje się około 85-90% włosów będących w fazie anagenu, podczas gdy w obrębie wzgórka łonowego jest to jedynie 20-30%. Włosy i mieszki włosowe znajdujące się w gazie telogenu (uśpienia) są odporne na działanie lasera. Aby uzyskać zadowalające efekty depilacji, konieczne jest dotarcie do wszystkich włosów, które w momencie jednej sesji znajdują się w różnych fazach wzrostu. To właśnie z tego względu konieczne jest powtarzanie zabiegów w odstępach 6-8 tygodniowych. Ilość sesji niezbędnych do uzyskania optymalnych rezultatów zależna jest od obszaru depilacji oraz rodzaju włosa.

Depilacja laserowa to zabieg dedykowany zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Może być wykonany wszystkim osobom, bez względu na płeć oraz wiek, które chcą pozbyć się nadmiernego owłosienia. Laser Soprano Ice Platinum umożliwia depilację nóg, okolic intymnych, rąk, pleców, twarzy, pach oraz brzucha.

Trwałość depilacji laserowej

Zabiegi depilacji laserowej zyskały popularność z tego względu, że ich efekty są znacznie bardziej trwałe niż w przypadku pozostałych dotychczas znanych metod. Depilacja mechaniczna, czy woskiem, daje jedynie krótkotrwały rezultat, a po odrośnięciu włosów, zabiegi należy powtarzać.

Depilacja laserowa wykonana w profesjonalnym gabinecie gwarantuje trwałą skuteczność. Laser Soprano Ice Platinum pozwala usunąć owłosienie z wielu partii ciała, również twarzy. Warto pamiętać, że aby rezultaty depilacji były satysfakcjonujące, trzeba przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze, należy mieć świadomość, że do całkowitego usunięcia włosów konieczne jest wykonanie kilku zabiegów (ok. 6-8 serii). Wynika to z działania wiązki lasera jedynie na włosy będące w fazie wzrostu. Włosy uśpione nie są poddawane promieniowaniu. Wykonanie serii zabiegów w określonych odstępach czasu gwarantuje objęcie naświetlaniem wszystkich cebulek włosków.

Aby efekty zabiegu były jak najbardziej zadowalające należy także pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Z perspektywy skuteczności depilacji, najważniejsze, o czym należy pamiętać to powstrzymanie, się od depilacji mechanicznej (przy pomocy depilatora oraz plastrów) przez około 2 miesiące poprzedzające zabieg. 

Laser Soprano Ice Platinum

Soprano Ice Platinum to jeden z najnowocześniejszych laserów wykorzystywanych w depilacji laserowej. Technologia łączy w sobie trzy rodzaje laserów oraz długości wiązek laserowych, znajdujących się w jednej głowicy: Dioda – 810 nm, Aleksandryt 775 nm oraz Nd:Yag – 1064 nm. Dzięki takiemu połączeniu depilacja jest wyjątkowo skuteczna i pozwala dotrzeć nawet do najbardziej jasnych włosów. 

Nowoczesna technologia zastosowana w laserze sprawia także, że zabieg jest bezbolesny i nie powoduje uczucia dyskomfortu. Jest to szczególnie dobra wiadomość dla tych osób, które do tej pory przed depilacją laserową powstrzymywała wizja towarzyszącego bólu. 

Laser Soprano Ice Platinum dociera na różne głębokości tkanek, doprowadzając do zniszczenia struktur anatomicznych w obrębie mieszka włosowego. Zapobiega także ich ponownemu wzrostowi. Dzięki różnej długości wiązkom usuwa zarówno ciemne włosy, jak i jasne. Jedyne włosy, których nie można poddać działaniu lasera to włosy siwe, ponieważ nie posiadają w sobie melaniny, na którą działa wiązka.

Zabieg depilacji laserowej z wykorzystaniem lasera Soprano Ice Platinum wykorzystuje technologie, które mają znaczący wpływ na komfort zabiegu. Są to:

SYSTEM ICE™ – aktywne chłodzenie kontaktowe, pozwala zminimalizować odczuwalność zabiegu

TECHNOLOGIA SHR™ – skutecznie niszczy mieszki włosowe nie powodując uszkodzeń otaczającej tkanki

Przebieg zabiegu

Zabieg depilacji laserowej jest bezinwazyjny oraz bezpieczny, jednak wymaga zachowania określonych środków ostrożności oraz odpowiedniego przygotowania. Przed zabiegiem wykonuje się konsultację, w trakcie której specjalista bada, czy nie występują żadne przeciwskazania do jego wykonania. W trakcie konsultacji wyjaśnia także, na czym polega zabieg, określa czas jego trwania oraz wskazuje możliwe do uzyskania efekty. Przed zabiegiem wykonuje się także próbę laserową, która ma na celu sprawdzenie reakcji skóry na podrażnienie wywołane laserem. Dla Pacjenta jest to także moment, by przekonać się o bezbolesności zabiegu. Jeśli wszystko przebiega w porządku, przystępuje się od części właściwej depilacji. 

Bezpośrednio przed zabiegiem, specjalista przygotowuje skórę do depilacji. Obszar poddawany działaniu lasera oczyszczany jest z kosmetyków i perfum. Osoba wykonująca zabieg może również rozrysować na skórze pomocniczą siateczkę oraz zaznaczyć obszar, który ma być poddany depilacji. W trakcie zabiegu oczy Pacjenta są osłonione specjalnymi okularami chroniącymi przed światłem lasera. Ostatnim elementem przygotowującym Pacjenta do zabiegu jest aplikacja specjalnego kremu, który pełni funkcję ochronną.

Depilacja laserowa wykonywana jest techniką in-Motion lub techniką stemplową. Technikę in-Motion stosuje się w przypadku depilacji większych obszarów, np. ud oraz łydek. Technika stemplowa stosowana jest przy mniejszych obszarach takich jak pachy lub wąsik. Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości obszaru, na którym wykonuje się depilację. W przypadku usunięcia wąsika zabieg będzie trwał około 15 minut. Na większych obszarach, np. udach lub łydkach, zabieg może trwać nawet 60 minut. 

Depilacja laserowa z wykorzystaniem lasera Soprano Ice Platinum nie powoduje wystąpienia skutków ubocznych. W miejscu zabiegu bezpośrednio po depilacji może wystąpić rumień oraz obrzęk mieszków włosowych. Najczęściej skutki uboczne są tymczasowe i ustępują po kilku godzinach. Depilacja laserowa nie wymaga okresu rekonwalescencji. Od razu po zabiegu Pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć.

Przygotowanie do zabiegu

Aby depilacja laserowa była skuteczna oraz bezpieczna, do zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim skóra poddawana działaniu lasera nie może być opalona. Pacjent nie powinien wystawiać jej na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przynajmniej przez miesiąc przed zabiegiem. Na skórę nie można również nakładać samoopalacza, należy także zrezygnować z chodzenia na solarium. 

Posiadanych włosów nie należy usuwać woskiem, depilatorem mechanicznym, ani pęsetą przez 1,5-2 miesięcy (kończyny, tułów), a w przypadku twarzy przez 1 miesiąc poprzedzający zabieg. Włosy mogą być jedynie golone maszynką, dozwolone jest także stosowanie kremów depilujących. W dniu zabiegu, włosy poddawane depilacji powinny być zgolone. 

Skóra w miejscu działania lasera nie powinna być podrażniona. Uczulenia oraz uszkodzenia skóry, które znajdują się w obszarze depilacji, uniemożliwiają wykonanie w tym miejscu zabiegu. Co najmniej tydzień przed nim należy odstawić herbatki z dziurawcem i nagietkiem oraz leki fotouczulające. Bezpośrednio przed depilacją nie należy używać kremów z retinolem, kwasami owocowymi, izotretynoiną oraz witaminą A i C. Przed zabiegiem nie powinno się stosować środków złuszczających w miejscu, które będzie poddane depilacji.

Przeciwskazania do zabiegu

  • świeża opalenizna
  • ciąża i karmienie piersią
  • opryszczka
  • peeling medyczny w niedługim czasie od zabiegu,
  • stany zapalne i infekcja skóry
  • choroba nowotworowa
  • łuszczyca, bielactw
  • skłonność do tworzenia bliznowców
  • padaczka