zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej stale zyskują coraz większą popularność. Rozwój nowych technologii, wdrażanie innowacyjnych preparatów i metod leczenia popartych wieloletnim doświadczeniem pracujących w Naszej Klinice lekarzy dają możliwość zastosowania optymalnych, personalizowanych procedur anty-aging dla każdego Pacjenta. Szeroka oferta dostępnych zabiegów z pewnością pozwoli na wybór właściwej opcji terapeutycznej dającej pełne zadowolenie Pacjenta i wykonującego ten zabieg lekarza.

clear lift

ClearLift należy do najbardziej wszechstronnych i najchętniej wybieranych laserowych zabiegów odmładzających. Jest to idealna propozycja dla tych osób, które obawiają się skalpela, a pragną cieszyć się efektem profesjonalnego i widocznego liftingu twarzy. Laserowy zabieg ClearLift dedykuje się Pacjentom, których skóra wymaga odżywienia, regeneracji, przywrócenia sprężystości oraz jędrności. Dzięki działaniu lasera staje się ona widocznie zdrowsza oraz młodsza.

Wykorzystywany w tej terapii laser ClearFit oddziałuje na skórę właściwą mechanicznie, w odróżnieniu od innych laserów, które działają na nią termicznie. Dzięki temu czas rekonwalescencji skraca się do minimum, a naskórek pozostaje nienaruszony. Poprzez mechaniczne uszkodzenie skóry, w jej głębszych warstwach tworzą się kontrolowane ogniska zapalne. Uruchamia się wówczas proces gojenia, a skóra stymulowana jest do przebudowy i regeneracji. Ten proces rozpoczyna produkcję nowego kolagenu, który odpowiada na właściwe napięcie skóry, elastyczność oraz jędrność.

Dzięki tej technologii możliwa jest nieinwazyjna rewitalizacja oraz widoczne spłycenie zmarszczek. Na skutek działania lasera następuje likwidacja bruzd, odnowa zmęczonej skóry oraz odbudowa włókien kolagenowych. Laserowe zabiegi odmładzania dają bardzo dobre efekty, a jednocześnie są znacznie mniej inwazyjne od zabiegów chirurgicznych, oraz bardziej bezpieczne.

Wskazania

Zabieg laserowy ClearLift polecany jest Pacjentom, którym zależy na:

 • Wymodelowaniu owalu twarzy
 • Skutecznej redukcji zmarszczek na twarzy (szczególnie na czole, w okolicy ust i oczu)
 • Przywróceniu skórze elastyczności, jędrności i właściwego napięcia odpowiadającego za młody wygląd
 • Eliminacji objawów fotostarzenia
 • Laserowym odmłodzeniu twarzy
 • Zlikwidowaniu przebarwień 


Zabieg

Zabieg laserowy ClearLift nie wymaga wcześniejszego przygotowania ani stosowania specjalnych zaleceń. Podobnie jest z okresem rekonwalescencji. Sam zabieg przebiega niemal bezboleśnie i nie powoduje uciążliwych skutków ubocznych. Jest możliwy do stosowania o każdej porze roku, także latem. Można go wykonywać nawet na wrażliwych obszarach skóry, bez konieczności stosowania znieczulenia. W zależności od obszaru poddanego liftingowi, proces naświetlania laserem może trwać od 15 do 30 minut. W trakcie jednego zabiegu, możliwe jest działanie na różnych poziomach skóry.

Zabieg należy do wyjątkowo intensywnych i sprawdza się szczególnie w przypadku trudnych do usunięcia niedoskonałości skóry. Jest bezpieczny dla wszystkich fototypów skóry, a jego działanie widoczne jest nawet u osób o ciemnej karnacji. Zabieg ClearLift można stosować również na delikatnych obszarach takich jak: szyja, twarz, dekolt. Dzięki skoncentrowanemu działaniu laser jest w stanie dotrzeć nawet do najmniej widocznych zmian pigmentacyjnych. 

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu z wykorzystaniem lasera ClearLift są podobne do rezultatów mocnego peelingu chemicznego oraz resurfacingu laserowego. Po działaniu lasera skóra staje bardziej jędrna, elastyczna i napięta. Zmarszczki stają się wygładzone. Twarz jest sprężysta i rozświetlona, przez co wygląda na młodszą oraz zdrowszą.

Aby zabieg był jak najbardziej skuteczny, zaleca się intensywne nawilżanie oraz natłuszczanie skóry w miejscu działania lasera. Ponadto, po naświetlaniu należy stosować filtry przeciwsłoneczne i unikać nadmiernej ekspozycji na słońce.

Przeciwskazania

 • Nowotwory skóry
 • Ciąża, karmienie piersią
 • Padaczka
 • Bielactwo, łuszczyca
 • Leki oraz zioła fotouczulające
 • Choroby zaostrzające się pod wpływem światła (fotodermatozy)
 • Świeża opalenizna (samoopalacz, balsamy brązujące)
 • Infekcje w miejscu zabiegu (wirusowe, grzybicze, bakteryjne)
 • Skłonność do powstawania bliznowców
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi